Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi
  • Doğal Güzellikler
  • Kültürel Gezi
  • Ekstrem Sporlar
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Deniz Mahsulleri

Düzce'nin Doğal Güzellikleri

İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında sayılabilecek, 3 saatlik bir mesafede yer alan Akçakoca hem tabiatı hem de tarihi eserleriyle ön plana çıkan küçük ve dolu dolu bir tatil rotası. Mağara, şelale, kanyon ve mesire alanlarıyla dolu Akçakoca aynı zamanda deniz keyfi de yapabileceğiniz bir belde.

Sağlık turizminde de yerini alan Akçakoca’ya termal tatil için de tercih edebilirsiniz. Böbrek, cilt, safra kesesi ve mide rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Derdin Kaplıcaları adındaki bölge kaplıca bölgesidir.

Düzce’nin en turistik ilçesi olan Akçakoca birbirinden temiz, mavi bayraklı plajlara sahiptir. Bunların başında Ceneviz Kalesi, Kalkın, Çuhallı, Çayağazı, Akkaya, Melenağzı Plajları geliyor.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Akçakoca Plajları

Ceneviz Kalesi Plajı ilçe merkezine 3 kilometre uzaklıkta yer alan, çeşit çeşit ağaç türlerine ev sahipliği yapan, tertemiz deniziyle ünlü bir plajdır. Plajın bir özelliği ise siyah inci olarak adlandırılan kumlarla kaplı olmasıdır.

Deniz keyfini daha sakin geçirmek isteyenler içinse Değirmenağzı Plajı daha uygundur. Merkeze 3 kilometre mesafede bulunan plaj diğer plajlara göre daha taşlık bir yapıdadır. Deniz ayakkabısı ile girilmesi tavsiye edilen plajda çeşitli işletmeler de bulunmaktadır.

Akçakoca’da Gezilecek Yerler

Düzce’nin en turistik ilçelerinden olan Akçakoca’nın doğal güzellikleriyle bilindiğinden bahsetmiştik. Bünyesindeki çokça şelale, kanyon ve mesire alanlarından en bilinenlerinin başında Fakıllı Mağarası geliyor.

1. derece sit alanı olarak ilan edilmiş olan bu mağara yerli ve yabancı turistin yoğun ilgisini çekiyor. Yapılan aydınlatmalarla benzersiz bir mistik atmosfer sunan Fakıllı Mağarası’nın solunum yolu hastalıklarına şifa olduğunu biliniyor.

Roma Döneminden günümüze kalan bir eser olan Ceneviz Kalesi ilçe merkezinden yürüme mesafesi kadar uzaklıkta bulunan bir sit alanı. İlçenin simgesi olan kale sunduğu manzara ile de ziyaretçilerini büyülüyor.

Akçakoca’da görülecek yerler listenize mutlaka eklemenizi önerdiğimiz Ceneviz Kalesi ilçenin en eski tarihi yapılarından biri.

Büyüleyici bir doğal güzelliğe şahit olmaya hazır olun. İlçe merkezine 11 kilometre uzaklıktaki Aktaş Şelalesi 50 metre yükseklikten dökülen, etrafı alabildiğine yeşille bezeli görkemli bir şelale.

Birbirinden güzel doğa fotoğrafları yakalayabileceğiniz Aktaş Şelalesi’nde su sesleri eşliğinde piknik ve doğa yürüyüşleri de yapabilirsiniz.

Akçakoca’nın popüler adreslerinden bir diğeri olan Kurugöl Kanyonu’nun şöhreti tertemiz havasından geliyor. 2011 yılında Tabiat Parkı statüsünde tescillenen kanyon trekking ve kaya tırmanışı gibi doğa sporlarına da elverişli alanlara sahiptir.

Asırlık ağaçlara ev sahipliği yapan kanyon doğa yürüyüşü ve kampçılık için en güzel adreslerden biridir. Yürüyüş boyu size eşlik edecek şelale ve akarsular unutulmaz bir deneyim yaşatıyor.

Ziyaret edebileceğiniz diğer doğal alanlar ise Tahirli Şelalesi, Sarıyayla Şelalesi, Akkaya Mesire Alanı gibi birçok alanı ziyaret edebilirsiniz.

Akçakoca Nerededir? Nasıl Gidilir?

Düzce merkezinden kalkan şehir içi ulaşım araçlarıyla ortalama 45 dakikada ulaşabilirsiniz.

Akçakoca Otelleri

Akçakoca seyahatinizde keyifle konaklayabileceğiniz birbirinden güzel otel ve pansiyon seçenekleri bulunuyor. Siz de konaklama seçeneklerini görmek ve kampanyaları incelemek için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster