Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Kış Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Erzincan Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Kış Sporları

Eşsiz Bir Doğa ve Kayak Merkezi

Hem yerli hem de yabancı turistlerin yoğun ilgisini çekmeyi başarmış bir kayak merkezi olan Ergan Dağı Kayak Merkezi siz ziyaretçilerine eşsiz bir kar tatili yaşatacak.

Peki tesise yalnızca kış aylarında mı gelmelisiniz? Ergan Dağı Kayak Merkezi’nde yılın 12 ayı dilediğiniz zaman tatil yapabilirsiniz. Dört mevsim benzersiz bir atmosfere sahip olan Ergan Dağı’nda, yorgunluğunuzu doğa içerisinde keyif yaparak atabilirsiniz.

Munzur Sıra Dağları eteklerinde yer alan kayak merkezi 2970 metre yüksekliği ile Erzincan’ın en gözde tatil adresidir. Pist uzunluğu 12 metre olan merkezde hem kayak yapıp hem de eşsiz manzaranın tadını çıkarabiliyorsunuz.

Türkiye’nin en uzun teleferik ve telesiyejine sahip olan Ergan Dağı Kayak Merkezi’nin 1 numaralı pisti 2500, 2 numaralı olan 2300, diğerleri ise 2832 ve 1363 metre uzunluğundadır. Telesiyejler ise 2700 ve 1000 kişilik kapasitelere sahiptir.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Kayak tatili için ekipmanlarınız yoksa bu kayak merkezinde kayak takımı, snowboard ve giysi ekipmanları kiralayabileceğiniz işletmeler bulunuyor. İster bir spor tutkunu olun isterseniz de yeni maceralar arayan bir kaşif, kayak merkezinde her seviyede ziyaretçi için pist ve alan imkanı bulunuyor.

Erzincan’da aralık ayında başlayan kar sezonu mart ayının sonlarına kadar sürmektedir. Erzincan’ın soğuğu malum. Kar tatili için giysilerinizi ekstra kalın seçmenizi öneririz.

Kışları kayak ve snowboard dışında kar motoru, kaya tırmanışı, kızak ve atv safari gibi aktivite seçeneklerinin yanı sıra baharda ise doğa yürüyüşü ve piknik yapabilirsiniz. Tüm bu imkanların yanında, tatil yapmanın en uygun adresi olarak da bu güzel kayak merkezi gösterilmektedir.

Hem konaklama hem de aktivite ücretleri bakımından diğer birçok kayak merkezine göre daha uygun fiyatlı hizmet vermektedir.

Ergan Dağı Kayak Merkezi Nerededir? Nasıl Gidilir?

Erzincan şehir merkezine ve havalimanına oldukça yakın mesafede bulunan Ergan Dağı Kayak Merkezi’ne şehir içi otobüsleri ile ya da havalimanından taksilerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ergan Dağı Kayak Merkezi’nde Konaklama

Bungalov evlerden otellere kadar dilediğiniz konaklama seçeneğini bulmak çok kolay. Birbirinden güzel, bütçenize en uygun otelleri incelemek ve fırsatları yakalamak için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster