Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Doğa Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Erzincan Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Doğa Yürüyüşleri
  • Ekstrem Sporlar

Erzincan’da Gezilecek En Güzel Yerlerden Girlevik Şelalesi

İpek Yolu güzergahında bulunması sebebiyle geçmiş çağlarda oldukça önem arz eden Erzincan tarih boyu pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.Tarihiyle olduğu kadar doğasıyla da ziyaretçilerini büyüleyen Erzincan’ın en etkileyici güzelliklerinden biri de Girlevik Şelalesi’dir.

Girlevik Şelalesi Munzur Çayı’nın yamacındaki Kalecik köyünden doğup, dokuz farklı noktadan dökülen benzersiz bir şelaledir.Ortalama 30 metre yükseklikten ve farklı katmanlardan dökülen suyun oluşturduğu harika görüntüye hayran kalacaksınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Girlevik Şelalesi’nde Ne Yapılır?

Şehir hayatından uzaklaşıp doğanın içinde bir soluklanmak isterseniz Girlevik Şelalesi’ni görmeye gelebilir, şelalenin alt kısımlarında yer alan çeşitli restoranlarda leziz bir yemeğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bölgenin özel havuzlarında alabalık tesislerinde yetiştirilen balıkların sunulduğu alabalık restoranlarında leziz alabalıkları da tadabilirsiniz.Bu doğa harikası şelale yılın her mevsimi kendine has eşsiz bir güzelliğe sahiptir.

Yazın mesire alanı olarak kullanıp piknik ve doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz gibi kışın da şelalenin donan suları hem görsel güzellik hem de aktivite seçenekleri sunmaktadır.

Donan sular üzerinde buz tırmanışı yapma imkanınız bulunsa da bu aktivite ileri seviye tecrübe gerektirmektedir. Eğer tırmanış konusunda yeterli tecrübeniz ve ekipmanınız yoksa buz tırmanışı size uygun değildir.

Yine de bölgeye giderek buzul görüntüsünü görmenizi tavsiye ederiz. Yaz aylarında ziyaret ederseniz ise soğuk suların tadını çıkarabilirsiniz.

Girlevik Şelalesine Nasıl Gidilir?

Şehir merkezine 33 km mesafede bulunan şelale Çağlayan beldesinde yer almaktadır. Erzincan-Erzurum yolunda harekete başlarsanız yaklaşık 25 km sonra sizi şelaleye yönlendirecek tabelayı göreceksiniz.

Bu yola saptıktan sonra yaklaşık 10 kilometrelik bir yolculuktan sonra bu güzelliğe kavuşacaksınız.

Erzincan Otelleri

Ne yazık ki şelalenin hemen yanında bir konaklama tesisi bulunmuyor. Bu sebeple biz de sizler için Erzincan’ın en iyi otellerini derledik. Aşağıdaki linkten ulaşabilir sizin için en uygun otel seçeneklerini kontrol edebilirsiniz.

 

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster