Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Kış Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Muş Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Kış Sporları
  • Doğa Yürüyüşleri

Ödüllü Kayak Merkezi

Türkiye’nin en büyük, dünyanın ikinci en büyük krater gölü olan Nemrut Gölü’nü de içerisinde bulunduran, Avrupa Seçkin Destinasyonu’nun Mükemmeliyet Ödülü’ne sahip muhteşem bir kayak merkezi. Şunu belirtmekte yarar var ki buradaki manzara nefesinizi kesecek.

Gerek doğal krater göl yapısı gerekse de 2948 metrelik zirvesiyle mutlaka ama mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Bu yükseklikten böylesi bir manzarayı izlemek hayatınız boyunca unutamayacağınız deneyimler yaşamanızı sağlayacaktır.

Dünyanın en özel doğa oluşumlarından olan Nemrut Gölü ve Van Gölü’nün manzarasında kayak yapma ve bu gölleri tanıma fırsatı sunan merkez, saatte 1000 kişiyi ağırlayabilecek kapasiteye sahip.

Nemrut Dağı’nın benzersiz eteklerine kurulmuş olan merkezde her zorluk seviyesine uygun 4 adet pis bulunuyor.Bu özel adres size yılda 5 ay karın tadını çıkarma ve doyasıya eğlenme fırsatı sunuyor. Aralık ayından Nisan ayına kadar Nemrut Kayak Merkezi’nde tatil yapma fırsatınız var.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Ulaşım Seçenekleri

Merkez Muş Havalimanı’na 60 km, Tatvan ilçe merkezine ise 8 km mesafede bulunmaktadır. Dilerseniz şehir merkezine gelerek servislerle ulaşabilir dilerseniz de araba kiralamayı seçebilirsiniz. Kış lastiklerinin takılı olduğundan ve zincir taşıdığınızdan emin olun yeter.

Nemrut Kayak Merkezi Otelleri

Son yılların en gözde kayak merkezlerinden olan Nemrut Kayak Merkezi’nin Bitlis merkeze uzaklığı yalnızca 2 km. Bu sebeple dilerseniz kayak merkezindeki otellerde dilerseniz de şehir merkezindeki otelleri tercih edebilirsiniz. Size en uygun otel seçeneklerini incelemek için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster