Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Kış Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Nuri Demirağ Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Kış Sporları
  • Ekstrem Sporlar

Kış Sporları ve Eğlence Merkezi

Kış turizmi deyince akla ilk gelen yerlerden olan Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi, Sivas’ın da en güzel eğlence merkezlerinden.

Pist çeşitliliği, kar kalitesi ve tesisin alt yapısı, nitelikleri bakımından oldukça avantajlı olan Yıldız Dağı, büyük organizasyonlara ev sahipliği yapmak için de elverişli.

Tam Bir Aktivite Merkezi

Yalnızca kış sporları değil, yazları da yamaç paraşütü, at biniciliği, dağcılık, trekking, Yıldız Dağı eteğinde bulunan Yıldız Gölü’nde dalış, botla gezi, jet ski gibi su sporlarını da deneyimleyebilirsiniz.

Zorluk seviyelerine göre 5 adet pist bulunan Yıldız Dağı’nda snowboard, dağ yürüyüşü, buz pateni ve kızak gibi aktiviteler de bulunuyor.

Yıldız Dağı Kayak Merkezi’nin en iyi yanlarından biri çocukları için ayrı eğlence merkezinin, uçurtma aktivitelerinin bulunması.

Ulaşım Seçenekleri

Sivas Kent Meydanı’nda tarihi jandarma binasının önünden kalkan otobüslerle ulaşım sağlanıyor. Dilerseniz şahsi aracınızla da gidebilirsiniz.

Araba kiralama seçeneği ya da mevcut arabanız ile de gitseniz kış şartlarına uygun ekipmanların aracınızda olduğundan emin olmanızda yarar var.

Yıldız Dağı Kayak Merkezi Otelleri

Kayak merkezinde konaklama bungalova evler ve otellerde yapılıyor. Birbirinden güzel Yıldız Dağı Kayak Merkezi otellerinden bütçenize en uygun olanı seçmek için tıklayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster