Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Doğa Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Doğa Yürüyüşü
  • Fayton Turu
  • Kültürel Gezi

Doğanın Kalbi Abant

Sonbaharın hakkını veren bir enerjiye sahip olan Abant, her mevsim cenneti andıran görüntüsüyle her saniyenize mutluluk ve huzur katan bir yer. Türkiye’de en çok ziyaret edilen yerlerden olan Abant, İstanbul ve Ankara’ya olan yakın konumuyla daha da cazip hale geliyor. 

Bir heyelan set gölü olan Abant Gölü tatlı sudan oluşan etkileyici bir doğa harikası. Abant’ın en ünlü doğal güzelliği olan bu göl, çevresindeki zengin bitki türleri sebebiyle koruma altına alınmış ve tabiat parkı ilan edilmiştir. Muşmula, çilek, ısırgan, ılgın, karaçam gibi birçok canlı türüne ev sahipliği yapıyor. 

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Abant’ta Gezilecek En Güzel Yerler

Civarda bulunan Örmece Yaylası, Sinekli Yaylası, Samandere Şelalesi, Abant Semt Pazarı, Güzeldere Şelalesi ve Abant Doğal Yaşam Müzesi’ni mutlaka görmelisiniz. Abant Gölü çevresinde piknik yapabilir, faytonla turlayabilir, bisiklet turlarına katılabilirsiniz.

Yemek ve Eğlence

Saray mutfağına dayanan yemek kültürünün en özel temsilcilerinden bazıları; ekmek aşı, çantıklı pide, kedi batmaz, orman kebabı, kaşık atmaç, paşa pilavı ve palize.

Gece hayatından da geri kalmayan Abant’ta birçok bar ve bir adet de kır gazinosu bulunuyor. Abant’a Bolu merkezden taksi, dolmuş, minibüs aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Abant’ın Tarihi Geçmişi

Abant’ın geçmişi bağlı olduğu Bolu ile aynı döneme denk geliyor. MÖ 5000 yılında, Hititler’e kadar uzanan yerleşimiyle zengin bir tarihi altyapıya sahip. Bu bölge Persler ve Lidyalılar’dan sonra Makedon Kral Büyük İskender’in hakimiyetine geçmiş, sonrasında Roma ve Osmanlılar tarafından ele geçirilmiştir. Bölgenin şüphesiz en meşhur yeri olan Abant Gölü, doğaseverleri kendisine hayran bırakacak. 

Abant Otelleri

Toplamda 125 hektarlık alana yayılmış olan Abant’ta her bütçeye uygun çeşitli konaklama seçenekleri mevcut. Bunlardan en güzelleri dağ evleri ve bungalov evler.

Eğer bir kamp tutkunuysanız müjde; Abant Gölü Kamp Alanı bu noktaya oldukça yakın. Bir başka müjde ise Abant çevresinde bulunan yaylalarda 20’den fazla, kamp yapmaya uygun alan bulunuyor. 

Size uygun tüm seçenekler için hemen tıklayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster