Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Doğa Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Doğa Yürüyüşü
  • Çadır Kampı

Kartpostal Gibi Bir Tatil

Adını barındırdığı birbirinden güzel 7 adet gölden oluşan bu bölge, Bolu’nun en popüler bölgelerinden biri. Ormanın doğurduğu bir denizi andıran görüntüsüyle yemyeşil ağaçların eşlik ettiği göller insana masalsı bir atmosfer sağlıyor.

Yedigöller’i bünyesinde barındıran alan 1965 senesinde milli park ilan edilmiştir. Bölgedeki yer hareketleri bu irili ufaklı 7 adet gölü oluşturmuş ve engebeli yapısını vermiştir. Bu engebe buraya çıkan yolu da biraz zorlaştırıyor.

Sazlıgöl, İncegöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, Deringöl, Büyükgöl ve Seringöl’den oluşan bu doğa harikası takım, Türkiye’nin en nadide yerlerinden.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Yedigöller Konaklama Seçenekleri

Bolu’nun tadı sonbaharda çıkar diye düşünüyorsanız Yedigöller’in en renkli ayları Ekim-Kasım gibi başlıyor. Burada en çok tercih edilen konaklama şekli bungalov evler. Ortalama 4 kişi rahatlıkla tatilini geçirebiliyor.

Bunun dışında pansiyon seçenekleri ve kamp alanları da bulunuyor. Yedigöller’in güzel havasını iliklerime kadar hissedeyim diyorsanız çadırda kalmak doğru bir tercih. Bu 7 gölün etrafında kamp yapabileceğiniz alanlar tabelalar ile belirlenmiş durumda.

Kamp alanlarında tuvalet ve mescit dışında ne yazık ki başka bir hizmet verilmiyor. Buraya gelmeden önce yiyecek alışverişinizi yapmanızı öneririz çünkü burada tek restoran bulunuyor. Gidiş yolunda ise gözlemecilerle karşılaşabilirsiniz.

Yedigöller Milli Parkı’nda ve Bolu’da bulunan bütçenize uygun birbirinden güzel oteller için tıklayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Yedigöller Milli Parkı Ulaşım Seçenekleri

Bu bölgede telefonların zaman zaman çekmeyebileceğini de hatırlatalım. Yedigöller Bölgesi’ne ne yazık ki taksi dışında bir ulaşım yok o da oldukça pahalı. Eğer özel aracınız yoksa bir turla da burayı ziyaret edebilirsiniz.

Bolu Merkez’e geldikten sonra ister özel aracınızla isterseniz de dolmuş ya da otobüslerle milli parka ulaşabilirsiniz. Yaklaşık yirmi dakikalık yolculuğun ardından tatilinize başlayabilirsiniz. Ziyaret ettiğiniz mevsim şartlarına uygun araç ekipmanlarını yanınızda bulundurmayı unutmayın.