Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Kış Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Amasya Merzifon Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Kış Sporları
  • Çim Kayağı
  • Yerel Festivaller

Karların İçinde Kaybolmaya Hazır Olun

Yalnızca Samsun’un değil Karadeniz Bölgesi’nin de yükselen yıldızı olan Akdağ Kayak Merkezi’de kış tatilinin tadına varacaksınız. Tesis adı gibi bembeyaz pistleriyle meşhurdur ve ziyaretçilerine eğlence garantisi verir.

Turistik değeri ve ziyaretçi sayısı Karadeniz turları sayesinde de oldukça artan kayak merkezi unutulmaz bir tatil için sizi bekliyor.

Ladik Gölü ve Ladik Ovası’nın büyüleyici manzarası da bu tatil boyunca size eşlik edecek.

Akdağ Kayak Merkezi’nde Neler Yapılır?

Merkezde birçok aktivite seçeneği de mevcut; kayak kiralayabilir, motosiklet turlarına katılabilir veya ATV safarisi ile eğlencenin doruklarını yaşayabilirsiniz.

Eğer daha önce kayak yapmadıysanız merak etmeyin, Akdağ Kayak Merkezi’nde her seviyeye uygun 6 adet pist bulunuyor. Başlangıç seviyesi için dikliği az olan pist çocuklar için de oldukça uygundur.

Aynı zamanda her yıl yerliler tarafından yayla festivalleri de düzenleniyor. Yaz aylarında yapılan bu geleneksel eğlencede çim kayağı da yapabiliyorsunuz. Bu oldukça ilginç ve eğlenceli bir aktivite. Yani her mevsim ziyaret etmek için bir bahane bulabilirsiniz.

Ulaşım Seçenekleri

Uçakla gitmek istediğinizde Amasya Havaalanını tercih edebilirsiniz çünkü 35 km uzaklıkta bulunuyor. Buradan da şehir içi ulaşım seçenekleriyle merkeze ulaşabilirsiniz.

Akdağ Kayak Merkezi Otelleri

Kayak merkezinde bulunan motel ve restoranlar 12 ay boyunca hizmetinizdedir. Tesis çevresinde bulunan bütçenize göre uygun otelleri incelemek için tıklayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster