Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Amasya Merzifon Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi

Samsun'un Popüler Tatil Beldesi

Doğası, tarihi ve kültürüyle dört dörtlük bir tatil beldesi olan Atakum’un tamamı uzun bir sahil şeridinden oluşur. Atakum Sahili Karadeniz’in en uzun sahilidir.

Yaz tatilinde Samsun’a gelirseniz bir çok kişinin sizinle aynı fikirde olduğunu görebilirsiniz. Oldukça popüler olan Atakum’da sahil boyunca kafe, restoran, dinlenme alanı, yürüyüş ve bisiklet parkurları da bulunuyor. Burası başlı başına bir aktivite alanı gibi.

Atakum için Samsun’un en nezih ve modern bölgesi demek yanlış olmaz. Karadeniz’in yaz turizmi noktası olan ilçe her yaz oldukça yoğun talep görmektedir.

Son yıllarda turizm potansiyeli giderek artan Atakum sahil boyunca birçoğu mavi bayraklı olan plajlar barındırır. Yaklaşık 20 kilometrelik sahili oluşturan bu plajlar arasında Fener Plajı, Çatalçam Plajı, Mert Plajı, Omtel Plajı, İncekum Plajı, Nazar Plajı ve Körfez Plajı yer alıyor.

Atakum’un denizleri dalgalı, kumluk bir yapıdadır ve oldukça keyiflidir.

Atakum’da Eğlence

Atakum’da dalgaların sesi ve huzur dolu iyot kokusu bu kordon boyunca yürüyüşlerinizde size eşlik ediyor. Geceleri eğlence arıyorsanız Atakum’da sıkılmaya fırsatınız olmaz. Üstelik Samsun merkeze 5 dakikalık bir mesafede bulunuyor.

Atakum’da Gezilecek Yerler

Atakum’a biraz da tepeden bakmak isteyenler için Amisos Tepesi adında harika bir zirve bulunuyor. Antik kalıntılara da ev sahipliği yapan bu tepe, ağaçların arasında yer alan ve kafe, restoran işletmelerinin bulunduğu en güzel noktalardan biridir.

Benzersiz bir manzara izlemek için Amisos Tepesi’ne gelmenin en keyifli yollarından biri ise kesinlikle teleferik.

Samsun’un Türk tarihi ve zaferlerindeki yeri bizler için oldukça önemli. Kurtuluş Savaşı’nı başlatmadan önce Samsun’a gelen Mustafa Kemal Atatürk’ün kaldığı ev ve içerisinde bulunan eşyaları bugün Atatürk evi adı ile müze olarak halkın ziyaretine açılmıştır.

Bafra ilçesinde yer alan Asarkale ve kaya mezarlarını ziyaret ederek Helenistik Çağdan günümüze dek uzanan bu etkileyici yapıları inceleyebilirsiniz.

Atakum Nerededir? Nasıl Gidilir?

Samsun’a 8 kilometre uzaklıkta bulunan Atakum’a Çarşamba Havaalanı’ndan servisle 1 saatte ulaşabilirsiniz.

Atakum Otelleri

Atakum tatilinizde konaklayabileceğiniz birbirinden güzel pansiyonlar ve oteller yer almaktadır. Siz de bütçenize en uygun otelleri incelemek için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster