Yayınlanma Tarihi:

Akdeniz'in En Güzel Plajları ve Koyları

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya başta olmak üzere Akdeniz Bölgesi’nin en güzel plajlarına göz atmaya ne dersiniz? Antalya’nın en güzel plajları, Akdeniz’in en temiz denizleri, Akdeniz’in az bilinen koyları ve dahası bu yazımızda.

Adrasan Koyu

Çıralı Plajı’na yakın konumda bulunan Adrasan Koyu orman ve kayalarla çevrili doğal bir limandır. Antalya’da kalabalıklardan uzak sakin bir koy arayanlar için Adrasan en doğru adreslerden biridir.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Adrasan Otelleri

Kaputaş Plajı

Turkuaz rengi suyuyla ünlü olan Kaputaş Plajı Antalya’nın en güzel plajlarından biridir. Ne kadar kalabalık olursa olsun her daim tertemiz olmasıyla bilinen Kaputaş Plajı’nı yukarıdan seyretmek de yüzmek kadar keyif veriyor.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Kaş Otelleri

Konyaaltı

Antalya’nın en güzel plajlarından biri olan Konyaaltı Plajı 7 kilometre uzunluğunda mavi bayraklı bir halk plajıdır. Antalya’daki oldukça popüler plajlardan biri olması sebebiyle de genellikle kalabalıktır.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Konyaaltı Otelleri

Kleopatra Plajı

Alanya’da bulunan Kleopatra Plajı 2 kilometre uzunluğunda benzersiz bir plajdır. İncecik kumlardan olan plaj Damlataş Plajı’ndan başlayarak uzun bir kordon boyu devam eder.

Kordon boyunca pek çeşitli işletmelerce sağlanan ücretli şezlongların yanında havlunuzu sererek vakit geçirebileceğiniz alanlar da mevcuttur. Alanya’ya geldiğinizde Kleopatra Plajı’nın masmavi sularında yüzebilir, teleferik turuyla muhteşem manzarasını da izleyebilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Alanya Otelleri

Patara Plajı

Yolunuz Patara Plajı’na düştüyse dünya üzerinde pek çok insandan daha şanslısınız demektir.

Beyaza yakın kumlarıyla, 18 kilometrelik uzunluğuyla ve insanı mest eden güzellikteki suyuyla meşhur Patara Plajı’nın bir güzel özelliği ise Patara Antik Kenti’ne olan yakınlığıdır. Genellikle dalgalı olan denizi ve kadifeye benzer yapısıyla bilinen bu plaja hayran kalacaksınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Kaş Otelleri

Mermerli Plajı

Kaleiçi’de bulunan Mermerli Plajı son derece korunaklı, butik denebilecek bir plajdır. Yer yer taşlık olan plajın suyu adeta cam gibidir. Denizin altını oldukça net şekilde görebileceğiniz tertemiz Mermerli Plajı’nda mutlaka yüzmelisiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Kaleiçi Otelleri

Olimpos Plajı

Beydağları Milli Parkı’nın bir uzantısı olan Olimpos Plajı Antalya’nın en güzel plajlarının başında geliyor. Kumluca ilçesinde yer alan plaj caretta carettaların da yaşam alanıdır. Hem bir ören yeri hem de bir orman olan Olimpos Plajı’nı kültürel bir geziye de dönüştürebilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Olimpos Otelleri

Çıralı Plajı

Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan Çıralı Plajı özellikle tekne turlarının uğrak noktasıdır. Gözlerden uzak, el değmemiş bir güzellik olan Çıralı Plajı taşlık bir yapıdan oluşuyor.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Kemer Otelleri

Kekova koyu

Türkiye’nin en etkileyici koylarından biri olan Kekova Koyu sizi muhteşem bir yolculuğa çıkarıyor.

Likya ve Roma Uygarlıklarına ev sahipliği yapmış olan Kekova Adası’nda yaşanan depremler sonucunda antik kent kalıntıları zamanla suya gömülmüş, batık kent haline gelmiştir. Kekova’nın büyüleyici sularında, kent kalıntılarının üzerinde yüzmek muhteşem bir deneyim olacak.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Demre Otelleri

Damlataş Plajı

Sırtını yarımadaya dayamış muhteşem bir plaj olan Damlataş Plajı Alanya’nın en güzel plajlarından biridir. Kumluk yapısıyla herkesin gözdesi olan plajın bağlı olduğu Damlataş Mağarası ve Alanya Kalesi’ni de ziyaret edebilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Alanya Otelleri

Korsan Koyu

Kumluca’da bulunan Korsan Plajı tertemiz, dümdüz ve kimsesiz bir plajdır. İki dev kayalık arasında yer alan korunaklı konumu sahibiyle hem temiz hem de bakir kalan Korsan Koyu Türkiye’nin az bilinen koyları arasında yer alıyor. Turkuaz rengi suyuyla sizleri büyüleyecek bir doğal güzellik.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Kumluca Otelleri

Bonus: Mersin Plajları

Mersin’in tatil beldesi olan Silifke’de yer alan Taşucu, Akkum, Narlıkuyu, Susanoğlu ve Akçakıl Plajları Akdeniz Bölgesi’nin az bilinen diğer güzel plajlarındandır.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Mersin Otelleri