Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Kış Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Trabzon Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Kış Sporları

Harika Bir Manzara Eşliğinde Kış Sporları

Dört mevsim yerli ve yabancı turistin gözdesi olan Atabarı Kayak Merkezi, Artvin sınırları içindeki Mersivan Dağının en güzel noktasında yer alıyor. Kışın tatil seçeneklerini değerlendiriyorsanız burası mutlaka listenin üst sıralarında olmalı.

Her seviyeye uygun 3 adet pist bulunan merkezde ihtiyacınız olan restoran, market, ekipman kiralama merkezi gibi her şeyi bulabileceğiniz işletmeler mevcut. Yine de şehre inmeniz gerekecek olursa oldukça yakın.

Kayak merkezi, içerisinde bulunan tarihi güzelliklerle de gezilecek yerler arasında yerini alıyor. Ballıüzüm köyünde bulunan bu güzel kayak merkezi hem pist olarak oldukça ideal hem de size sunduğu muhteşem bir manzaraları var.

Kayak merkezinde kayak dışında snowtrack ve kar motoru gibi aktivite imkanlar sayesinde karın tadını doyasıya çıkaracaksınız.

Kayak merkezindeki yeşil ve beyazın ahengi Aralık ayından Mart ayına kadar sürüyor. Burada görmeniz gereken diğer doğal güzellikler ise; Atabarı Kent Ormanı, Kafkasör Yaylası, Maral Şelalesi.

Ulaşım Seçenekleri

Trabzon Havalimanı’ndan Artvin merkeze gelerek toplu taşıma seçeneklerini kullanabilirsiniz zira merkeze direkt otobüsler bulunuyor.

Özel aracınızla ya da araç kiralayarak gelecekseniz aracın mutlaka kış şartlarına hazır olduğundan ve kış lastiği, zincir gibi ekipmanların eksiksiz olduğundan emin olun.

Atabarı Kayak Merkezi Otelleri

Konaklama genellikle kent ormanı civarındaki ahşap evlerde yapılıyor. Eğer daha düşük bütçeli bir konaklama tercih etmek isterseniz Artvin merkezdeki otelleri tercih edebilirsiniz. Size en uygun otel seçeneklerini incelemek için hemen tıklayın.

 

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster