Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Doğa Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Hopa Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Doğa Yürüyüşü

Doğa'nın Kalbinde Bir Milli Park

Zengin bitki örtüsü ve renkleriyle Karagöl Milli Parkı Türkiye’nin ve Karadeniz’in en bakir güzelliklerinden biri. 

Artvin’in Borçka ilçesinde bulunan park, 19. yüzyılda yaşanan bir toprak kayması sonucunda insanlığa kazandırılmıştır. Borçka’ya 27, Artvin’e 57 km mesafede bulunuyor.

Koyu yeşillerin hakim olduğu bölge iklimi dolayısıyla yoğun yağış almakta. Bu da benzersiz bir flora ve yaban hayatı sağlıyor.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Yağmur ormanları ile benzer ekosistemi olması sebebiyle gür ve çeşit çeşit ağaca, bitki türüne rastlayacaksınız. Ulaşımın kısıtlı olması sebebiyle insan akınına uğramayan bölge bu sebeple doğallığını koruyabilmiş ve Orman Bakanlığı tarafından tabiat parkı statüsüne dahil edilmiştir.

Etrafı dağlarla çevrili Karagöl’ün temiz havası ve yaprak sesleriyle tüm endişelerinizden uzaklaşacaksınız. Özellikle mevsim geçişlerinde bitkilerin devir teslim dönemlerinde milli parkta renk cümbüşü yaşanıyor.

Borçka Karagöl Milli Parkı Konaklama Seçenekleri

368 hektarlık alana yayılan milli park aynı zamanda bir kamp ve karavan alanı. Eğer çadırınız yoksa kiralayabileceğiniz yerler bile var. Kamp esnasında tuvalet ve yemek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz işletmeler de bulunuyor.

Eğer kamp sevmiyorsanız Karagöl’e 5 km mesafede çeşitli pansiyon ve oteller mevcut. Tüm seçenekleri görmek için hemen tıklayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Mest Eden Manzaralar

Gölün tadını çıkarmanın en iyi yollarından biri üzerindeki tahta platformda yürümek ve sandal kiralayarak göl gezintisi yapmak. Karagöl’de muhteşem fotoğraf manzalarınız olacak.

Daha Karagöl’e varmadan yolda etkileyici yerler görmeye başlıyorsunuz. Muhtemelen vadi ve göl manzaralarını seyretmek için küçük molalar vererek geleceksiniz. Buraya gelirken birer yağmurluk bulundurmanız yürüyüşleriniz için iyi olacaktır.