Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Çanakkale Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi
  • Doğa Yürüyüşü
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Deniz Mahsulleri

Bozcaada'da Ne Yapılır?

Bozcaada'da Görülmesi Gerekenler Bozcaada'da Görülmesi Gerekenler

bozcaada-beylik-koyu-batik-gemi-koyu
Beylik Koyu (Batık Gemi Koyu)

2015 Yılında karaya oturan yük gemisiyle birlikte ünü artan ve serin sularıyla sizi bekleyen bu koyda çadır kampı da yapabilirsiniz.

bozcaada-akvaryum-koyu-mermer-burnu
Akvaryum Koyu (Mermer Burnu)

Hem profesyonel dalış hem de amatör yüzücüler için harika bir seçenek olan bu koy, cam gibi suları ve sualtı çeşitliliğiyle meşhurdur.

bozcaada-ruzgar-gulleri-ve-polente-feneri
Rüzgar Gülleri ve Polente Feneri

Ada’nın sembollerinden birisi haline gelen rüzgar gülleri gün batımını izlemek isteyenler için ideal adrestir.

bozcaada-kalesi
Bozcaada Kalesi

Ne zaman ve hangi medeniyet tarafından yapıldığı bilinmeyen kale zaman içerisinde ciddi onarımlardan geçmiştir. Günümüzde müze olarak hizmet veren yapı tüm ihtişamıyla sizi bekliyor.

bozcaada-goztepe
Göztepe

Adanın tepe noktası ve 192 mt yüksekliğe sahip olan bu alana çıktığınızda tüm Bozcaada ayaklarınızın altına serilecek. Size de yalnızca manzaranın tadını çıkartmak kalacak.

bozcaada-rum-mahallesi
Rum Mahallesi

Tarihi kilisesi ve geleneksel evleriyle dokusunu günümüze kadar muhafaza etmiş Rum Mahallesi kültürel gezi yapmak isteyenler için doğru adres.

bozcaada-ayazma-plaji
Ayazma Plajı

Eğer yaz tatilinde aradığınız şey sapsarı, ince kumlar ve turkuaz rengi bir deniz ise işte aradığınız plaj burası.

bozcaada-tuzburnu-plaji
Tuzburnu Plajı

Tuzburnu fenerinin hemen yanında yer alan bu plaj biraz daha sakin bir sahil arzu edenlerin tercihi olacaktır.

bozcaada-habbele-plaji
Habbele Plajı

Minibüsler ile rahatça ulaşabileceğiniz bu sahil hem kum hem de çakıl taşlarından oluşmaktadır. Serin sularını da unutmayalım.

bozcaada-bozcaada-muzesi
Bozcaada Müzesi

Her geçen gün genişleyen arşiviyle ada ziyaretinize gerçek bir lezzet katacak yerlerin başında Bozcaada müzesi geliyor.

Renkli ve Şirin Sokakların Adresi

Huzur dolu sokaklarıyla ve rengarenk evleriyle ünlü Bozcaada, tatilden beklentisi huzur ve doğa olanlar için en doğru adrestir. Bozcaada’nın kendine has küçük ve tarihi taş evleri, kafeleri ve sıcak dokusu İtalyan filmlerindeki hep imrendiğimiz şirin köyleri andırıyor. Bozcaada tatilinizden geldiğiniz gibi dönmeyeceksiniz.

Bozcaada’nın meşhur üzüm bağlarının ve dolayısıyla da şarap üreticiliğinin başta yer aldığı yöresel tatlarına da hayran kalacaksınız.

Bozcaada Otelleri

Bölgede pansiyondan otele çok sayıda konaklama seçeneği mevcuttur. Size kalansa tatil planınızı yaparken nasıl bir konaklama arzu ettiğinize karar vermek. Aradığınız otele ulaşmak için hemen tıklayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Altın Renginde Kumlar ve Serin Sular

Bozcaada’nın denizi oldukça serindir, kumsalı genellikle incecik altın sarısı kumlardan oluşur. Denizin dibinde olan biten her şeyi yüksek kalitedeki bir videoyu izler gibi izleyebileceğiniz kadar da temiz. Ayazma Plajı, Akvaryum Koyu, Mitos Plajı ve Habbele Plajı Bozcaada’nın en ünlü plajlarındandır.

Dalıştan yogaya, seramik derslerinden at binmeye kadar Bozcaada’nın her türlü aktiviteyle tatilinizi renklendirebilir, kimisi sanat atölyesi kimisi de kafeye dönüştürülmüş muhteşem Rum evlerinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Bozcaada’da saatler süren binbir çeşit kahvaltının keyfine diyecek yok. Ancak bazı günler erkenden yola koyulmak, bir sahile geçip keyif sürmeye başlamak isterseniz, birbirinden güzel pastanelerden taze ve leziz atıştırmalık ürünlerle kahvaltınızı yapabilirsiniz.

Akşamları çatal bıçak sesleri ve henüz kuruyan saçlar eşliğinde meyhanelerden veya restoranlardan birinde denizin yorgunluğunu atmak sizin de hayalinizse, Bozcaada’nın sakin ama hareketli atmosferine kendinizi bırakın.

Bozcaada Gezi Rehberi

Bozcaada’ya geldiğinizde Bozcaada Kalesi’ni, Ayazma Manastırı’nı ve Bozcaada Müzesi’ni mutlaka görün deriz. Batı burnundaki bölgede Polente Feneri ve rüzgar gülleri de ziyaretçilerine eşsiz bir manzara sunuyor. Buradan gün batımını izlerken aklınızdaki her şeyi geride bırakacaksınız.

Bu huzurlu ve sakin atmosfer sizi yanıltmasın. Bozcaada’da gece hayatı da oldukça keyiflidir. İnsanın kulaklarını sağır eden yükseklikteki müzikler neyse ki Bozcaada’ya göre değil ama sahil kenarındaki meyhanelerde, iç kısımlardaki barlarda ve az sayıdaki canlı müzik mekanında keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Bozcaada’ya Nasıl Gidilir?

Çanakkale’de bulunan Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi’nden feribotlarla Bozcaada’ya ulaşabilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster