Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Doğa Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Süleyman Demirel Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Doğa Yürüyüşleri
  • Deniz Keyfi
  • Çadır Kampı
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Deniz Mahsulleri

Türkiye'nin En Büyük Dördüncü Gölü

Ülkemizin en renkli, en güzel kentlerinden biri olan Göller Bölgesi Isparta’da yer alan Eğirdir Gölü Akdeniz Plajları’nı aratmayan bir güzelliğe sahiptir. Pırıl pırıl sularıyla herkesi büyüleyen göle elma ve kiraz bahçelerinin eşsiz kokuları da eşlik ediyor.

Bir krater gölü olma özelliği taşıyan gölün suyu tatlıdır. Yani yüzerken doğal bir havuz suyu hissi vermektedir. Göl, üzerinde iki ada bulunan, tertemiz mavi bayraklı plajları bile olan eşsiz bir göldür.

Yeşil Ada ve Can Ada adı verilen bu adalarda piknik de yapabilirsiniz. Yeşil Ada’nın birbirinden güzel balık restoranlarında leziz bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Adalar genel olarak eski taş evler, balıkçı barınakları ve dar sokaklarıyla biliniyor.

İsa’nın havarilerinden kabul edilen St. Paul’un da uğramış olduğu Yeşil Ada, hristiyanlığın yayılmaya başladığı yerlerden biri. 19. yüzyılda inşa edildiği bilinen Aziz Anargiri Kilisesi de burada bulunuyor.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Türkiye’nin en büyük dördüncü gölü olan bu göl özellikle yaz ve bahar aylarında ziyaretçi akınına uğruyor. Eğirdir gölü için Isparta’nın plajı demek çok da yanlış olmaz. Bu plajların çevresi alabildiğine ormanla dolu.

Yani aynı zamanda bir oksijen deposu. Türkiye’de bulunan 454 kuş türünün yarısı göl ve çevresinde yaşamaktadır.

Halk plajı, Altınkum plajı ve Bedre plajı Eğirdir Gölü’nün en güzel plajlarındandır. Tıpkı yazlık beldelerdeki gibi duş ve şezlong gibi imkanlar gölde de yer almaktadır.

Eğirdir Gölü’ne dilerseniz günübirlik ziyaretler, dilerseniz de kamp kurmak için gelebilirsiniz.

Eğirdir Gölü Nerededir? Nasıl Gidilir?

Isparta merkezine 46 kilometre mesafede bulunan Eğirdir Gölü’ne Isparta Otogarından bineceğiniz Eğirdir ilçe minibüsleri ile ulaşabilirsiniz.

Eğirdir Gölü Konaklama

Eğirdir Gölü’nü ziyaret etmeye gittiğinizde konaklayabileceğiniz birbirinden güzel otel ve pansiyonları incelemek için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster