Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Kış Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Ankara Esenboğa Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Kış Sporları

Şehrin Göbeğinde Ayrı Bir Dünya

Başkentin ilk ve tek kayak merkezi Elmadağ Kayak Merkezi’nde Aralık ayında karın yağmasıyla başlayan kış turizmi sizlere unutulmaz bir tatil fırsatı sunuyor. Yaz aylarında özellikle dağcıların ve kampçıların da akınına uğrayan merkez 4 mevsim kendine çekmenin bir yolunu buluyor.

Eğer Ankara gezi planınız varsa Anıtkabir, İlk Meclis, Atakule gibi adreslerin yanına bu kayak merkezini de yazmanızı mutlaka tavsiye ederiz. Eğer Ankara’da yaşıyorsanız zaten mutlaka gelmeniz gereken yerlerin başında yer alıyor.

Her Seviyeye Uygun Kayak Pistleri

Kayak merkezi kar sporları için her seviyeye uygun pistler sunuyor. Bu sporlar arasında; kayak, snowboard, kar motoru, kızak ve ATV safarisi yer almakta. Burada kar sporları Mart ayına kadar devam ediyor. 300 ve 650 metre uzunluğunda 2 adet teleski bulunmakta. 650 metre olan saatte 720 kişiyi taşıyabilme kapasitesine sahiptir.

Kayak merkezinin civarında, içerisinde sobası bulunan ve köfte ekmek, sucuk ekmek gibi lezzetler sunan işletmeler var. Yanınıza bir şeyler almak isterseniz yol üstünde birçok market de bulabilirsiniz.

Ulaşım Seçenekleri

Ankara şehir merkezi Kızılay’dan arabayla 40 dakikada ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Otobüsle gitmek isterseniz Doğanbey Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’nden kalkan 336 numaralı otobüsle Elmadağ Kayak Merkezi’ne ulaşabilirsiniz. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan ise 1 saat mesafede bulunuyor.

Elmadağ Kayak Merkezi Otelleri

Elmadağ Kayak Merkezi’nde Hacettepe Üniversitesi’ne, ODTÜ’ye, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait kayak evlerinde veya kayak merkezine 10 kilometre mesafedeki otellerde konaklayabilirsiniz. Birbirinden konforlu otel seçenekleri için tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster