Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Tekirdağ Çorlu Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi
  • Ekstrem Sporlar
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Yılan Balığı
  • Çipura

Huzur Dolu Bir Yaz Tatili

Yunanistan’ın komşusu olan tertemiz sulara sahip belde, az bilinen, huzur dolu bir tatil beldesidir. Trakya’nın en güzel tatil beldelerinden biri olan Enez’de denizin tadını çıkarabilir, tüplü dalış gibi aktivitelerle eğlenceyi yaşayabilirsiniz.

Enez’de Gezilecek Yerler

Tarihi tam bilinmese de Bizans Döneminden öncesine ait olduğu düşünülen Enez Kalesi beldenin sembolik yapılarındandır. Bölgeye hakim bir tepede yer alan kaleden ülke sınırı ötesini ve Meriç Deltası’nı kolaylıkla görebilirsiniz.

Kale içinde yer alan Ayasofya Kilisesi Osmanlı’nın eline geçişinden sonra camiye dönüştürülmüştür.Enez Kalesi, Ainos Antik Kenti’nin de merkezi konumundadır.

Meriç Nehri sularının döküldüğü yerde olan bu antik kent Antik Çağın önemli kentlerinden biri konumundaydı. MÖ 7. yüzyılda bölgeye yerleşmiş olan Aioller’in yaşadığı kentin pek çoğu iyi korunmuş yapılarına hayran kalacaksınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Enez’de Gezilecek Doğal Güzellikler

İpsala ve Enez’in arasında bulunan Gala Gölü Milli Parkı, göçmen kuşların uğrak yeri olan, ekosistem olarak oldukça gelişmiş bir milli parktır. Sığ bir gölün etrafında ormanlarla kaplı bir alan olan milli park doğa yürüyüşleri için mükemmel adrestir.

Yunanistan sınırına yalnızca 3 kilometre mesafede bulunan liman hem muhteşem bir seyir alanı hem de dalış merkezidir. Limandaki fenerden Yunanistan topraklarını, Ege’nin göz alıcı mavi güzelliğini seyredebilirsiniz.

Enez Limanı beldenin meşhur balıklarını tatmak içinse en güzel restoranların bulunduğu yerdir.

Enez Plajları

Altınkum Plajı Enez’in en bilinen plajlarındandır. 4 kilometrelik bu mütevazi plaj ve denizi alabildiğine kumla kaplıdır. Kendi kendini temizleyen yapısı sayesinde daima pırıl pırıl olan deniz suyunda keyifle yüzebilirsiniz.

Vakıf Plajı ve Pırlanta Plajı da Enez’in en çok tercih edilen plajlarındandır.

Enez Nerededir? Nasıl Gidilir?

Edirne’ye 170, İstanbul’a 285 kilometre mesafede bulunan Enez’ gitmek için önce Keşan’a ulaşmanız gerekmektedir. Keşan’a 60 kilometre mesafede yer alan Enez’e minibüslerle geçebilirsiniz.

Enez Otelleri

Tatilinizde konaklayabileceğiniz birbirinden güzel otel ve pansiyon seçeneklerini incelemek için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster