Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Kültür Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Kapadokya Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Balon Turu
  • Kültürel Gezi
  • Doğa Yürüyüşü
  • Ekstrem Sporlar
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Testi Kebabı

60 Milyon Yıllık Gerçeküstü Bir Gezi Turu: Göreme

Göreme, oluşumu 60 milyon yıl öncesine dayanan, Kapadokya’nın kalbi konumundaki etkileyici bir bölgedir. Geçmişi Paleolitik Döneme dek uzanan Göreme Türkiye’de gezilecek en güzel yerlerin başında geliyor.

Bizans Dönemine ait muhteşem mimari örneklerden olan kiliselerin yoğunlukta olduğu Göreme’de birbirinden etkileyici doğal güzelliğe de şahit olacaksınız.

Göreme’de Gezilecek Yerler

Göreme Tarihi Milli Parkı ve Açık Hava Müzesi Göreme’nin adeta gözbebeği. Kapadokya’ya gelen herkesin mutlaka görmesi gereken bu müze aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde de yer almaktadır.

Altı adet kilisenin bulunduğu bu müzenin girişinde iki adet de manastır yer alıyor. Kapadokya turizminin ana merkezi olan açık hava müzesinde yer alan tüneller, vadiler, kayalıklar da görenleri en az tarihi eserler kadar büyülüyor.

Tüm alanı gezmek birkaç saat kadar sürüyor. Yılanlı Kilise, Karanlık Kilise, Haçlı Kilise, Çarıklı Kilise, Aziz Kathrine Kilisesi gibi birbirinden büyüleyici kiliseleri gezerken kendinizi bambaşka evrenlerde hissedeceksiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Göreme’nin en güzel trekking rotalarından olan Güllüdere Vadisi hem doğasıyla hem de yolda karşınıza çıkacak olan pek çok kilise ve manastırla kendine hayran bırakıyor.

Çavuşin ve Göreme arasında yer alan Güllüdere Vadisi’nde 4 kilometrelik benzersiz bir doğa yürüyüşü yapabilir dilerseniz vadinin en büyüleyici kiliseleri olan Haçlı Kilise ve Aziz Agathangelus Kilisesi’ni de ziyaret edebilirsiniz.

Paşadağ Vadisi, Güvercinlik Vadisi, Kızılçukur Vadisi ve Çavuşin Köyü Göreme’de gezilecek yerler arasındaki en güzel diğer adreslerdendir.

Göreme’de Ne Yapılır?

Ürgüp ve çevresinin en meşhur aktivitesi şüphesiz balon yolculuğudur. Sabaha karşı henüz güneş doğmadan göklere yükselerek büyüleyici Peri Bacaları manzarasında unutulmaz bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Daha ayakları yere basan aktivitelerden hoşlanıyorsanız Göreme’nin birbirinden güzel vadilerinde doğa yürüyüşü ve atv safari deneyimi de yaşayabilirsiniz.

İlginç oluşumlarıyla Türkiye’nin en mistik bölgelerinden olan Göreme’de muhteşem fotoğraf kareleri de yakalayabilirsiniz.

Göreme Nerededir? Nasıl Gidilir?

Nevşehir merkezine 12 kilometre mesafede yer alan Göreme’ye şehir merkezinden toplu taşıma araçlarıyla 15 dakikada ulaşabilirsiniz.

Göreme Otelleri ve Konaklama Seçenekleri

Göreme’de uygun fiyata konaklayabileceğiniz birbirinden güzel butik otelleri incelemek için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster