Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi
  • Doğa Yürüyüşleri
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Deniz Mahsulleri

Yemyeşil Bir Tatil

Özellikle gölleri ve doğasıyla ünlü Sakarya’nın en güzel tatil ilçelerinden biridir Karasu. Batı Karadeniz’de yer alan bu huzurlu ilçe, konumu sayesinde özellikle de Ankara ve İstanbul şehirlerinden yoğun ilgi görmektedir.

Metropollere olan yakınlığı ve günden güne artan ilgi sebebiyle yaz aylarında Karasu’da nüfus iki katına çıksa da bu sizi yanıltmasın. Bu ilgiye rağmen Karasu hala Çeşme, Bodrum gibi aşırı yoğunluğun yaşandığı bir ilçe değildir.

Yeşil ve mavinin en güzel tonlarına sahip olan bu güzel beldede unutulmaz bir yaz geçirebilir, belki de yeni rotalar oluşturmaktan vazgeçip her yaz Karasu’yu tercih edebilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Şifalı Olduğu Düşünülen Kumlar

Son dönemlerde popüler tatil seçenekleri arasında yavaş yavaş girmeye başlayan bu güzel beldenin bir özelliği de kumlarının romatizmal hastalıklara iyi geldiğine inanılan Karasu Plajı’dır. Karadeniz’e kadar uzanan 20 km metre uzunluğundaki bu sahil Türkiye’nin en uzun plajları arasındadır.

Denizi oldukça dalgalı olan Karasu, Karadeniz’in yıkıcı etkisini azaltmak adına 250 metre aralıklarla dalgakıranlar yerleştirerek güvenli bir sahil yaratmıştır.

Coğrafi konumu sebebiyle neredeyse doğal bir klimaya sahip olduğundan bahsedilebilir. Bu özellikleri dolayısıyla yaz aylarında bunaltıcı sıcaktan uzak bir tatil yapmak isteyenler için en doğru adreslerin başında gelir.

Karasu’da Gezilecek Yerler

Karasu’nun nimetleri elbette yalnızca deniziyle sınırlı değil. Birbirinden etkileyici doğal güzellikleri başında Türkiye’nin en büyük longozu olan Acarlar longozu geliyor. Birinci derece sit alanı olan Acarlar Longozu’nda 2000’den fazla bitki türü yaşıyor.

Doğanın kalbi demenin yanlış olmayacağı bu bölgenin tadını deniz bisikleti ile göl turu gibi aktivitelerle çıkarabilirsiniz.

Diğer görmeniz gereken yerler ise Küçükboğaz Gölü ve Poyrazlar Gölü Tabiat Parkı’dır. Küçükboğaz Gölü’nü birçok dere bir araya gelerek oluşturmuştur. Bu gölde balık tutabilir, etrafında doğa yürüyüşü yaparak temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz.

Poyrazla Gölü Tabiat Parkı’nda ise piknik yapabilir ve birbirinden farklı onlarca kuş türünü hayatınızda ilk kez görebilirsiniz.

Maden Deresi

1914’e kadar Fransızlar tarafından kullanılan maden tesislerinin bulunduğu Maden Deresi ilçe merkezine 20 km uzaklıkta bulunan hem yüzme hem de kamp alanıdır.

Bungalov evlerin de bulunduğu bu alanda, eşsiz şelalenin sesi eşliğinde yemek yiyebileceğiniz restoranlar da bulunuyor. Alabildiğine yeşil olan Maden Deresi’nde doğa ile iç içe yaşadığınız keyifli anları kış boyunca düşlerinizi süsleyecek.

Karasu Nerededir? Nasıl Gidilir?

Sakarya il merkezine yaklaşık 1 saat uzaklıkta bulunan Karasu’ya en yakın havalimanı İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’dır. Türkiye’nin birçok şehrinden sefer bulunan Sakarya’ya geldikten sonra Sakarya Otogarından minibüslerle, İstanbul’dan ise Esenler ve Harem Otogarlarından minibüslere binerek de Karasu’ya ulaşabilirsiniz.

Karasu Otelleri

Pansiyonlardan otellere Karasu’da birbirinden çeşitli konaklama seçeneği mevcuttur. Siz sadece hayal edin, biz size tam da hayal ettiğiniz gibi bir otel sunmaya hazırız. Tüm seçenekler için tıklayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster