Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Doğa Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Trekking
  • Kamp
  • ATV ve Bisiklet Turu
  • Kano ile Gezi
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Kiremitte Alabalık
  • İncir Uyutması
  • Balkabaklı gözleme

Türkiye'nin En Huzurlu Noktalarından Biri

Tektonik oluşumlarla meydana gelen Türkiye’nin en güzel göllerinden Sapanca Gölü; piknik ve kamp yapabileceğiniz veya hiçbir şey yapmadan, oturup saatlerce gölü izleyebileceğiniz eşsiz bir doğa örneği.

Yalnızca bir doğa gezisi değil, Sapanca Gölü ziyaretinizi tarihi bir geziye dönüştürme fırsatınız da var.

Sapanca’ya geldiğinizde meşhur lezzetlerinden olan incir uyutması, balkabaklı gözleme ve kiremitte alabalığı da mutlaka denemelisiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Sapanca Gölü’nde Neler Yapılır?

Sakarya-Sapanca güzergahı üzerinde bulunan Sakarya İl Orman Tabiat Parkı’nda yürüyüş yaparak, ATV ile gezerek, okçuluk yaparak göl manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

Gölün etrafında mangal ve kahvaltı alanları da bulunuyor. Kano ile gölde gezebilir, bisiklet kiralayarak doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Bisiklet, koşu ve yürüyüşe özel parkurlarda anın keyfine varacaksınız.

Sapanca Gölü’nde Gezilecek En Güzel Yerler

Sapanca’da yapılacak neler var derseniz bunların başında Maşukiye köyündeki muhteşem derenin üstünde serpme kahvaltı yapmak, alabalık restoranında balık yemek geliyor diyebiliriz.

Hobbit köyünü andıran Ormanya’da masal gibi bir gün geçirebilirsiniz. Burada 467 adet hayvan, doğal yaşam alanlarında gözetim altında yaşamakta.

Sapanca Gölü’nün sularını Sakarya Nehri’ne taşıyan Çark Deresi üzerindeki Justiniaus Köprüsü’nü ziyaret etmelisiniz. Erken Bizans Döneminden günümüze dek sağlam kalmış bir tarihi eser.

Sapanca Gölü Nerededir? Nasıl Gidilir?

Sakarya il merkezine 25 km mesafede bulunan Sapanca Gölü’ne en yakın havalimanı Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı’dır. Birçok otobüs firmasının da ulaşımı mevcuttur.

Sapanca Gölü Otelleri

Göl civarı konaklama seçenekleri bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahip.

Ormanya adlı işletme aynı zamanda belediye tarafından işletilen bir kamp alanıdır. Hem çadır hem de 40 araçtan oluşan karavan kampı bulunuyor.

Dilerseniz de Sapanca ilçe merkezine de yakın mesafede bulunan oteller konaklayabilir, bütçenize göre en uygun pansiyon ve otelleri de tercih edebilirsiniz. Tüm seçenekler için tıklayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster