Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Kış Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Erzurum Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Kış Sporları

Kış Tatilinin Başkenti

Kelimenin tam anlamıyla rüya gibi bir kış tatili arıyorsanız Palandöken tam size göre. İkisi olimpik olmak üzere 22 adet pistiyle tüm seviyelere uygun yapısına ek olarak toz kar denilen ve  kış sporları için en verişli kar olarak nitelendirilen kar tipine sahip olması da cabası.

Erzurum’un yüksek yapısı bu özel kar tipinin yanı sıra kar kalınlığının da uzun süre muhafaza edilmesine olanak veriyor dolayısıyla merkezde kış turizmi Kasım’da başlayıp Nisan ayına kadar devam etmektedir.

5 Ay boyunca coşkuyla kullanabileceğiz tesislerde dikkat etmeniz gereken tek şey sıcaklığın zaman zaman -40 dereceye kadar düşebileceğidir.

Universiad Kış Olimpiyatları Ev Sahibi

Pist çeşitliliği ve yeterliliği bakımından üst düzey olan tesis 2011 yılında Universiad Kış Olimpiyatları’na ev sahipliği yapmıştır ve bu vesileyle hem dünya çapında mevcut bilinirliğini artırmış hem de ciddi yatırımlar almıştır.

Palandöken Kayak Merkezi Otelleri

 Bu eşsiz doğa hem kar sporları açısından hem de sunduğu muhteşem manzarayla hayranlık uyandırıyor. İsviçre Alpleri’ne taş çıkaracak gösterişteki Palandöken’de hem kayak merkezinde hem de şehirde konaklama yapabileceğiniz birbirinden güzel otel seçenekleri bulunuyor. Zevkinize ve bütçenize uygun olanı seçmek için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Dünyaca Ünlü Palandöken Kayak Merkezi’nde Yapılacak Aktiviteler

New York Times gazetesinin yayınladığı “Dünyanın En İyi Kayak Merkezleri” listesinde 41 merkez arasında 18. seçilen bu ünlü merkez kış sporları bakımından oldukça zengindir. Hem seviye hem aktivite türü olarak çeşitlilik sağlayan merkezde; Snowboard, Alp disiplini, yamaç paraşütü, paintball, dağcılık gibi aktiviteler yapabilirsiniz.

Çok sayıda telesiyej bulunan merkezde 3176 metre yükseğe kadar çıkarak Ejder Tepesi olarak adlandırılan yerden kayabilirsiniz. Tabi öncesinde bir miktar tecrübe kazanmanızı tavsiye ederiz.

Palandöken Kayak Merkezi’ne Ulaşım

Size de kışın en yoğun olduğu ve sizi bunalttığı an o yorgunluğu yazı beklemeden atmak istiyorsanız Palandöken’e doğru harekete geçebilirsiniz. Palandöken’e Erzurum Havaalanı’ndan araç kiralayarak veya servisle yarım saatte ulaşabilirsiniz.

Eğer otobüs tercih ediyorsanız Erzurum Otogarı’ndan halk otobüsüyle gidebilirsiniz. Erzincan, Malatya ve Kars’tan is direkt tren seferleriyle ulaşabilirsiniz. 

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster