Yayınlanma Tarihi:

Bungee Jumping Nedir? Nasıl Yapılır?

İlk kez 1990’lı yıllarda Türkiye’de tanınmaya başlanan bungee-jumping sporu, sert yamaçlardan, yüksek kayalardan, bazen de köprülerden çok güçlü ve esnek bir halat sistemi ile insanın boşluğa bırakılmasıyla yapılan, belki de en ürkütücü sporlardan biridir.

Amatörler için genellikle 60 metreden yapılan atlayışlar, profesyonelliğinize göre artış göstermektedir. Başlarda yalnızca tatil beldelerinde sahil eğlencesi olarak yapılan bu spor zamanla tüm büyük şehirlerde yaygınlaşmıştır.

Aşırı kilonuz, yüksek tansiyon sorununuz veya gebeleğiniz yoksa siz de bu aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer adrenalin seviyorsanız bungee-jumping’in üstüne yoktur.

Türkiye’de Bungee-Jumping Yapılan Yerler

İzmir Çeşme’de Bungee-jumping

Doğal güzellikleriyle meşhur Çeşme’nin en güzel koylarında olan Aya Yorgi Koyu bungee-jumping yapmak için ülkemizdeki şahane yerlerden biri. Aya Yorgi Koyunda bungee-jumping atlayışı için bir dağ, tepe, köprü değil, vinç kullanılmaktadır.

Toplamda 60 metre yüksekliğe sahip vinçten yapacağınız atlayışlara muhteşem deniz manzarası eşlik etmektedir. Ege tatilinize bolca heyecan eklemek isterseniz bu aktiviteye 20 dakikalık bir süre ayırmanız yeterli.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! İzmir Otelleri

Fethiye Ölüdeniz’de Bungee Jumping

Yamaç paraşütüyle ünlü Fethiye, son dönemlerde Türkiye’nin adrenalin sporları merkezine dönüşmüş durumdadır. Bungee-jumping’te de oldukça donanımlı olan Fethiye’de sahile kurulan yapay bir atlayış platformu ile 35 metre yükseklikten atlayış yapabiliyorsunuz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Fethiye Otelleri

Antalya Lara Plajı’ında Bungee Jumping

Türkiye’nin en çok yabancı turist akınına uğrayan kentlerinden olan Antalya’da, oldukça merkezi konumda bulunan Lara Plajında unutulmaz bir bungee jumping deneyimi yaşayabilirsiniz.

Yine bir vinç sistemiyle çıkacağınız zirveden, uçsuz bucaksız Akdeniz manzarasına şöyle bir baktıktan sonra kendinizi 60 metre yükseklikten boşluğa bırakabilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Antalya Otelleri

İstanbul Kilyos’ta Bungee Jumping

İstanbulluların en yakın tatil kaçamağı adreslerinden olan Kilyos’a adrenalin depolamak için de bir hafta sonu turu düzenlemeniz mümkün.

Son teknoloji ile üretilmiş ekipmanları ile oldukça güvenli bir aktivite ortamı sunulan Kilyos’ta, 55 metre yükseklikten yapacağınız atlayışlarda -o an izleyecek durumda olmasanız da- nefes kesen bir İstanbul manzarası eşlik edecek.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! İstanbul Otelleri