Yayınlanma Tarihi:

İzmir Tatil Yerleri

Yaz tatili denince hepimizin gözünde canlanan görüntü şüphesiz Ege kıyılarıdır. al böyle olunca Ege Bölgesi’nin en popüler kenti olan İzmir’de tatil yapmak ise bir başka güzel.

Yaz tatilinde İzmir ve civarını tercih edenlerdenseniz bu yazımızda İzmir’de tatil yapılacak en güzel yerleri sizler için bir araya getirdik.

Çeşme Tatili

Yaz tatilinde gidilecek yerler şeklinde bir liste yapsak muhtemelem listenin başında Çeşme olacaktır.

Kumrusuyla ve pırıl pırıl deniziyle ünlü olan Çeşme hem İzmirliler’in hem de tüm Ege severlerlerin bir numaralı adresidir.

Özellikle gece hayatıyla ön plana çıkan Alaçatı’da keyifli bir tatil yapmak isteyenler şunu bilmelidir ki bölge yaz aylarında fazlaca tercih edilmektedir.

Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında Çeşme’de nüfus patlaması yaşanıyor. Çeşme’de ucuz otel seçeneklerini incelemek için hemen tıklayın.

Çeşme’nin en ünlü plajlarından olan Ilıca Halk Plajı ve Alaçatı’da bulunan Delikli Koy’u mutlaka görmelisiniz. Çeşme’nin masmavi sularına hayran kalacaksınız. Çeşme’de ucuz otel seçeneklerini incelemek için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Çeşme Otelleri

Foça Tatili

Yazları Çeşme’ye göre nispeten daha sakin olan yerler de var. Örneğin Foça gibi. Eski Foça ve Yeni Foça İzmir’de uygun fiyatlara tatil yapılacak yerler arasında yer alıyor.

Dilerseniz çadır kamplarında dilerseniz de uygun fiyatlı pansiyonlarda konaklama seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

Serin sularıyla bilinen Foça denizi son derece temiz, pırıl pırıl sulara sahiptir. Deniz keyfi dışında pek çok tarihi ve kültürel alanı da gezme fırsatı bulacağınız bu şirin beldede sörf meraklıları için bir sörf okulu da bulunuyor.

Foça’nın en güzel günbatımı manzarasını izlemek için eski bir Pers mezarı olan Taş Kule’ye çıkmanızı öneririz.

Foça’da konaklayabileceğiniz uygun fiyatlı otel ve pansiyon seçeneklerini görmek için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Foça Otelleri

Karaburun Tatili

İzmir’e yakın tatil yerleri arasında bulunan Karaburun şehir merkezine yalnızca 1.5 saat uzaklıkta yer alan eşsiz bir tatil beldesidir.

Karaburun adeta bir koylar cenneti. Açık mavi renkteki suyuyla ve mavi bayraklı plajlarıyla ünlü bir beldemiz olan Karaburun, İzmir’in doğa ile iç içe, kendi halindeki tatil yerlerinin başında geliyor.

Özellikle kampçıların uğrak yeri olan Dolungaz Koyu Karaburun’da görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Günden güne popülerliği artan Koy’daki eşsiz suya bayılacaksınız diyorum.

Türkiye’de en ucuz tatil yerleri arasında Karaburun ve Karaburun’a çok yakın mesafede yer alan Mordoğan yer alıyor.

Karaburun’daki uygun pansiyon ve otel seçeneklerini görmek için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Karaburun Otelleri

Sığacık Tatili

Şimdi sizleri Türkiye’nin ilk Cittaslow’una götürüyoruz. Çeşme kadar nüfus patlamasının olmadığı ama eli kulağında bir belde; Sığacık.

Antik kentleriyle, cam gibi denizleriyle ve beldenin içinde gezinirken her adımda karşınıza çıkan tarihi surları ve kaleleriyle ünlü Sığacık sıcacık bir tatil beldesi.

İncecik kumlardan oluşan ve buz gibi suyuyla tatilcileri bir hayli serinleten en ünlü plajları arasında Akkum Plajı geliyor.

Yaz dizilerindeki gibi bir tatil hayal ediyorsanız kesinlikle Sığacık’ı tercih etmelisiniz.

Sığacık ve Seferihisar’daki ucuz otel seçeneklerini incelemek için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Sığacık Otelleri

Mordoğan Tatili

Türkiye’de en ucuz tatil yerleri arasında Karaburun’a çok yakın mesafede bulunan Mordoğan yer alıyor.

Eski tip Rum evleriyle ve tarihi dokularla bezeli Mordoğan’da hem sakin hem de uygun fiyata tatil yapabilirsiniz.

Hepsi birbirinden pırıl pırıl olan denizleriyle tatilcilerini büyüleyen Mordoğan’ın en ünlü koylarından biri olan Ayıbalığı Koyu’na hayran kalacaksınız.

Mordoğan’da konaklayabileceğiniz en uygun fiyatlı otel ve pansiyon seçenekleri için tıklayın. 

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Mordoğan Otelleri

Urla Tatili

Urla İzmir’e en yakın mesafede yer alan tatil beldelerinden biridir. Henüz keşfedilmemiş pırıl pırıl koyları ve şirin sokakları tatilcilere unutulmaz bir yaz yaşatıyor.

Urla sadece denizleriyle değil festivalleriyle de ünlüdür. Ülke çapında bilinen Enginar Festivali döneminde Urla’da cıvıl cıvıl bir atmosfer yaşanıyor.

Urla’da en ucuz tatili yapmak için tercih edebileceğiniz pansiyon ve otelleri görmek için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Urla Otelleri

Dikili Tatili

İzmir’de tatilin en güzel adreslerinden biri de Dikili‘dir. 5 kilometrelik tertemiz bir plaj olan Dikili Halk Plajı İzmir’in en güvenli ve temiz denizlerinden biridir.

Dikili’ye gelmişken Bademli köyünde bulunan bembeyaz kumlarıyla ünlü Pissa Plajı’nu mutlaka görmelisiniz. Siz de İzmir’de uygun fiyatlı tatil ve konaklama arayışındaysanız hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Dikili Otelleri

Alaçatı Tatili

Taş evleri ve tarihi sokaklarıyla herkesin hayran olduğu Alaçatı mahallesi ise en az Çeşme kadar ünlüdür.

Gece hayatı ve yaz dönemindeki insan yoğunluğuyla bilinen Alaçatı’da tatilin en güzel zamanı bizce Haziran ve Eylül aylarıdır.

Alaçatı’nın en ünlü plajı olan Delikli Koy’a hayran kalacaksınız. Alaçatı’da uygun fiyatlı tatil arayanlardansanız hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Alaçatı Otelleri