Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Doğa Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Adnan Menderes Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Doğa Yürüyüşü

İzmir’in Oksijen Deposu

Şehrin gürültüsünden ve kalabalığından uzaklaşıp doğanın kalbinde serin bir kaçamak yapmak ister misiniz?

İzmir’de bulunan Karagöl Tabiat Parkı İzmir’in en güzel doğal alanlarından biridir. Bir krater gölü olan Karagöl, etrafı çam ormanlarıyla çevrili gizli bir cennettir.

Benzersiz bir manzara sunan Karagöl Tabiat Parkı karaçam ve kızılçam ağaçlarının yoğunlukta olduğu, ördek sesleriyle keyifli bir gezi yapabileceğiniz bir adrestir.

Efsanelere de konu olan Karagöl’de dilerseniz günübirlik bir gezi dilerseniz de kamp tatili yapabilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Karagöl Efsanesi

Efsaneye göre eski zamanlarda Karagöl’ün bulunduğu yerde bir yerleşim yeri bulunmaktaydı. Bir gün Hz. Hızır bu köye gelerek insanlardan yardım ister. Bir kadın dışında kimse yardım etmeye yanaşmaz.

Hz. Hızır ertesi gün bu kadını da yanına alarak köyden ayrılır ve köyün tamamı suya batar. Yardım etmeyen köylüler balıklara dönüşürken gölün rengi de bu sebeple siyah olmuştur.

Bu da göle ve tabiat parkına ismini vermiştir.

Karagöl Tabiat Parkı’nda Yapılacaklar

Öncelikle bu parka gelirken gündelik yaşantınızda yer alan her türlü problemi arkanızda bırakmaya hazır olun. Benzersiz doğası ve ağaçların muhteşem renkleriyle sizi İzmir’den çıkarıp başka bir diyara götürmüş gibi hissedeceksiniz.

Tabiat parkında gezerken fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın. Belki de bu ziyaret doğa fotoğrafçılığına olan tutkunuzu keşfetmenizi sağlayacaktır.

Gölün etrafında bulunan piknik masalarında piknik yapabilir, eğer yiyecek taşımakla uğraşmak istemezseniz de yanında yer alan restoranda da keyifli bir yemek yiyebilirsiniz.

Tüm şehrin oksijen ihtiyacını karşılayabilecek kadar zengin olan Karagöl, günde yaklaşık 1000 kişiyi bulundurma kapasitesine sahiptir. Pazar günleri nispeten daha kalabalık olsa da tabiat parkı genellikle huzurlu ve sakin bir alandır.

Karagöl Tabiat Parkı Nerededir? Nasıl Gidilir?

Yamanlar Dağı’nda bulunan Karagöl Tabiat Parkı’na Örnekköy yoluyla ulaşabilirsiniz. Oldukça engebeli olan bu yol kış aylarında yağan karla daha da zor hale geldiği için daha düz olan Sabuncubeli yoluyla da ulaşabilirsiniz.

Karagöl Tabiat Parkı Konaklama Seçenekleri

Karagöl’de otel veya pansiyon bulunmuyor. Konaklamanın çadır ya da karavanlarla yapıldığı Karagöl Tabiat Parkı’na yakın konumda bulunan en uygun otelleri incelemek için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster