Yayınlanma Tarihi:

İzmir’de Denize Girilecek En Güzel Yerler

Ege’nin incisi İzmir’in ev sahipliği yaptığı birbirinden büyüleyici, harika plajları ve masmavi koyları incelemeye hazır mısınız?

İzmir’de günübirlik denize girilecek yerler için rotanızı planlamadan önce Çeşme, Dikili, Alaçatı, Urla ve daha nice tatil beldesinde bulunan tertemiz ve sakin koylara mutlaka göz atın.

İzmir’de az bilinen koylar, İzmir’de kamp alanları, ücretsiz plajlar, mavi bayraklı plajlar hepsi bu yazımızda.

Kalem Adası

İzmir’e en yakın koylardan biri olan Kalem Adası Dikili’de yer alıyor. Görüntüsü ile kartpostalları aratmayan ada, turkuaz renkli pırıl pırıl suyuyla tatilcileri kendine hayran bırakıyor.

Bol oksijen ve huzur arayanlar için mükemmel bir adres olan Kalem Adası’nda bir adet otel bulunuyor. Adanın en güzel yanlarından biri ise denizin derinlikleri. Kalem Adası’nda muhteşem bir sualtı keşfi yaşayabilir, Sualtı Sporları Federasyonu tarafından bröve sahibi olabilirsiniz.

Dikili’nin en uygun otellerini incelemek için tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Dikili Otelleri

Dolungaz Koyu

Az bilinen ancak yavaş yavaş popüler olmaya başlayan Dolungaz Koyu muhteşem bir görüntüye sahiptir. Karaburun’da bulunan Dolungaz Koyu etrafı ormanlık alanlarla ve kayalıklarla çevrili eşsiz bir koydur. Aynı zamanda bu koy İzmir’in en popüler kamp alanlarından da biridir.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Karaburun Otelleri

Ayıbalığı Koyu

Mordoğan merkezine 10 dakikalık mesafede yer alan Ayıbalığı Koyu İzmir’in en temiz koyları arasındadır. Adından da anlaşılacağı üzere Ayıbalığı Koyu ayıbalıklarının ve fok balıklarının en önemli üreme noktalarından biridir.

Hem özel plaj hem de halk plajından oluşan bu koyun en güzel özelliği ise denizinin daima çarşaf gibi olmasıdır.

Mordoğan’daki en uygun konaklama seçeneklerini incelemek için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Mordoğan Otelleri

Delikli Koy

Alaçatı’da bulunan Delikli Koy İzmir’in en meşhur plajlarının başında geliyor. Bu denli meşhur olmasına rağmen nispeten soğuk suyu ve taşlık yapısı sebebiyle diğer plajlar kadar yoğunluk yaşamıyor.

Doğal oluşumlarla meydana gelen kaya oyukluğu sebebiyle bu adı alan koy hem yüzmek hem de muhteşem kareler yakalamak için eşsiz bir yer. Herhangi bir işletmenin bulunmadığı Delikli Koy’a ulaşım birkaç tepenin aşımıyla gerçekleşiyor.

Alaçatı’nın en uygun ve konforlu konaklama seçeneklerini incelemek için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Alaçatı Otelleri

Demircili Koyu

Urla’ya bağlı Demircili köyünde bulunan Demircili Koyu cam gibi suyu ve sakinliğiyle insanları kendisine çekiyor. Demircili Koyu’na ister günübirlik gidebilir, isterseniz de kamp kurabilirsiniz.

Ücretli bir kamp alanı ve alanın sağladığı imkanların yanı sıra dilerseniz hiçbir ücret ödemeden kayalıklara çadırınızı kurabilirsiniz. Urla’dan minibüslerle ulaşımın oldukça kolay olduğu Demircili Koyu soğuk sevenler için mükemmel bir adres.

Urla’daki en uygun otel ve pansiyon seçeneklerini incelemek için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Urla Otelleri

Garip Adası

İzmir’in az bilinen koylarından olan Garip Adası Dikili’ye bağlı büyüleyici bir adadır. Kamp yapmanın ve ateş yakmanın yasak olduğu adaya ulaşım teknelerle sağlanmaktadır. Garip Adası’nın cam gibi berrak suyuna ve bakir doğasına hayran kalacaksınız.

Boyalık Plajı

Çeşme merkezine en yakın konumda bulunan birkaç kumluk plajdan biri olan Boyalık Plajı, ılıca plajı özelliği taşıyan upuzun bir sahilden oluşmaktadır. Boyalık’ın denizi o kadar berrak ki suyun altında ne olup bittiğini karada bir şeyleri izler gibi izleyebiliyorsunuz.

Boyalık Plajı’nda deniz atlarıyla karşılaşmanız oldukça mümkün. Sığ yapısı sebebiyle çocukların ve deneyimsiz yüzücülerin tercihi olan bu ücretsiz plaja toplu taşıma araçlarıyla kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Çeşme Otelleri

Bodrum Koyu

Karaburun merkezine 5 dakika uzaklıkta yer alan Bodrum Koyu İzmir’in mavi bayraklı plajları arasında yer alan muhteşem bir koydur. Küçük taşlar ve kumlardan oluşan Bodrum Plajı akvaryumu andıran suyuyla sizleri büyüleyecek.

Deniz keyfinin yanı sıra restoran ve kafelerde yemek yiyebilirsiniz. Dilerseniz özel işletmelere dilerseniz de belediyeye ait şezlong ve şemsiyelerden de faydalanabilirsiniz.

Karaburun’da yer alan en uygun otel ve pansiyonları incelemek için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Karaburun Otelleri