Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Kış Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Kış Sporları

Bulutların Üzerinde Kayak Keyfi

Kartepe Kayak Merkezi yalnızca kışın değil ilkbahar ve sonbahar sezonlarında da tatil için tercih edilen Kartepe, Sapanca Gölü ve İzmit Körfezi arasında yer almaktadır.

Eşsiz bir doğası ve havasıyla ziyaretçilerini şehrin tüm gürültüsünden ve stresinden uzaklaştırma garantisi veriyor.

Göl manzarası ve dağ havasının tadını aynı anda çıkartabileceğiniz nadir yerlerden biri. İsmini 1700 metre yüksekliğindeki Kartepe Dağı’ndan alan bölge, Marmara Bölgesi’nin en 3. yüksek noktasıdır.

Dağın etrafında yapacağınız doğa yürüyüşleri esnasında tam anlamıyla bulutların üzerinde vakit geçirebilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Her Seviyeye Uygun Pistler

İster acemi isterseniz de tecrübeli olun bu kayak merkezinde aradığınızı bulabilirsiniz. Her branşa uygun 4 adet pist bulunan tesiste kar Ocak-Şubat aylarında kaymaya en elverişli hale geliyor. Kalınlığı 100 cm’ye ulaşan kar, tüm pistlerde en iyi şekilde hazırlanıyor. 

Snowboard için yalnızca pistler değil, özel tasarlanmış Snow-Park da kullanılabiliyor. Eğer kayak yapmak dışında bir aktiviteye ihtiyacınız varsa tecrübe veya ücret talep edilmeksizin karların üstünde zıplamaya yarayan ekipmanlardan faydalanabilirsiniz

Marmara Bölgesi’nde bulunması sebebiyle kışları hava dondurucu soğuğa dönüşmüyor. Ormanlık ve ağaçlık yapısı sebebiyle ağaçların arasında kayak keyfi yapmak ayrı bir eğlence.

Kartepe Kayak Merkezi Otelleri

Konaklama, ekipman ve özel ders bakımından her türlü imkanı kolaylıkla bulabileceğiniz Kartepe’nin civarında da gezilebilecek harika yerler var.

Maşukiye Köyü, Soğuksu Piknik Alanı, Kuzu Yaylası Tabiat Parkı, Uzuntarla (golf sahaları), Ormanya Doğal Yaşam Parkı, Tökeli İmre Anıtı, Başdeğirmen Mesire Yeri, Ballıkayalar Tabiat Parkı bu adreslerden sadece bazıları.

Kayak merkezleri söz konusu olduğunda diğer adreslere göre nispeten daha ekonomik olan bu merkezde hem konaklama hem de ekipman ücretleri bakımından daha rahat edebilirsiniz.

Otel seçenekleri dışında Kartepe civarında dilerseniz birkaç günlüğüne ev kiralamanız da mümkün. Birbirinden uygun otel seçeneklerini incelemek için tıklayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster