Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Doğa Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Doğa Yürüyüşü
  • Atv Turu
  • Dağ Bisikleti

Huzur Dolu Bir Yayla

Yuvacık İzmir Körfezi’nin doğu kısmında, 25 kilometrekarelik bir alanda bulunan, doğal güzelliklerle dolu bir yayladır. Geçmişte Ermeniler’in yerleşim yeri olan bu ilçe, Osmanlı’nın son dönemlerinde göç alarak Türkler’in yaşadığı bölgelerden biri haline gelmiştir.

Şehrin keşmekeşinden uzaklaşmak isteyenler için mükemmel bir alternatif. Sadece doğanın tadını çıkarmakla kalmayacaksınız. Yuvacık’ta yapabileceğiniz birbirinden eğlenceli aktiviteler de bulunuyor.

Yuvacık’ta Ne Yapılır?

Genelde günübirlik olarak, sabahın erken saatlerde gelindiği için Yuvacık’ta en meşhur yerler kahvaltı mekanlarıdır. Dere kenarında, akarsuyun üstüne kurulmuş masalarda ya da daha yükseklerde baraj manzarasına karşı yapılan kahvaltılarla güne başlamak bir gelenek.

Kahvaltı sonrası dere kenarında bulunan birbirinden keyifli trekking rotalarında doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Hatta profesyonel trekking ekiplerine bile katılabilirsiniz. Eğer maceranın dozunu biraz artırmak isterseniz ATV turlarını da deneyebilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Bunların yanı sıra foto-safari adı verilen fotoğrafçılık ve maceranın bir arada olduğu bir aktiviteyi de deneyimleyebilirsiniz. Yaylaları, dereleri, hayvanları fotoğraflayabilirsiniz.

Dağ bisikletiniz varsa Yuvacık yaylaları dağ bisikleti binmek için mükemmel adres. Ormanların ve köy yollarının arasında yeşilliklere pedal sürmek eşsiz bir deneyim olacak.

Bölge ziyaretçilerine sıra dışı bir eğlence de sunuyor. Dere üzerinde zipline yaparak unutulmaz bir eğlence yaşayabilirsiniz. Yuvacık gölü de ziyaretiniz esnasında görmeniz gereken yerlerden biridir.

Yuvacık’ta Gezilecek Yerler

Yuvacık’ın üstlerinde, yaklaşık 100 metrelik bir yükseklikte bulunan Aytepe bölgesi uçsuz bucaksız bir manzaraya sahip. Aynı zamanda Aytepe’de paintball oynama fırsatınız da var.

Yuvacık’a gelmişken Menekşe Yaylasını da mutlaka görmelisiniz. İster yaylaların sessizliğine kendinizi bırakabilir, isterseniz de doğa sporları kulüplerinin yürüyüş etkinliklerine katılabilirsiniz.

Yuvacık Nerededir? Nasıl Gidilir?

İzmit’e 25 dakika mesafede yer alan Yuvacık’a şehir içinden kalkan minibüsler ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Yuvacık Otelleri

Yuvacık’da konaklamanın en güzel yollarından biri çadırlar ve ağaç ev tarzındaki pansiyonlardır. Eğer tercihinizi otellerden yana kullanmak isterseniz birbirinden güzel otelleri görmek için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster