Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Doğa Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Adana Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Doğa Yürüyüşleri

Toroslar'dan Gelen Serinlik

Vurdumduymaz insanlar için yalnızca Adana’da kullanılan ‘Aladağ’dan da soğuk’ deyimi, ilhamını buradan almıştır. Bu tabir, Adana sıcaklarının içinde apayrı bir vaha gibi yaşayan Aladağ ilçesinin soğukluğunu ifade etmektedir.

Biz de sizlere bu ilçede bulunan göz alıcı güzellikteki bir şelaleden bahsedeceğiz. Suyunu ve serinliğini Toroslar’dan alan Küp Şelaleleri, birden çok noktadan akan bembeyaz sularıyla ziyaretçilerini büyülüyor.

Küp Şelaleleri’ni ziyaret etmek için yola çıktıysanız alışılagelmişin dışında bir şelale görmeye hazır olun.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

1.5 kilometre uzunluğundaki Saklı Kanyon’un içinde yer alan Küp Şelalesi’ne ulaşmak için merdivenleri ve köprüleri kullanarak benzersiz bir doğa yürüyüşü de deneyimliyorsunuz. Bu doğa yürüyüşüne dağlardan dökülen suların sesleri ve birbirinden güzel göl manzaraları eşlik ediyor.

Bu kanyon Amazon ormanlarını aratmayan görüntüsü ile her mevsim başka bir güzelliğe bürünüyor.

Saklı Kanyon’un güney tarafına gittiğinizde, içinden suyun aktığı, 3 metre genişliğinde, 20 metre uzunluğunda ve 5 metre yüksekliğinde doğal bir tünelle karşılaşacaksınız. Bu tünel Zamantı Irmağı’nın yüzyıllar içerisindeki ısrarlı akışıyla oluşmuş, benzerine az rastlanır bir doğa harikasıdır.

Küp Şelaleleri Gezi Rehberi

Birbirinden farklı debilerle akan şelalelerin çıkardığı melodik seslere hayran kalacaksınız. Küp Şelaleleri’nin tadını beş kilometrelik yürüyüş parkuru ile çıkarabilir, toplamda 1 kilometreyi bulmayan bir yürüyüş ile tüm şelaleleri görebilirsiniz.

Görkemli göl manzaralarının eşlik edeceği bu yürüyüşün verdiği keyfi uzun yıllar hafızalarınızdan silemeyeceksiniz.

Eğer yaz aylarında burayı ziyaret etme fırsatınız ve soğuğa karşı cesaretiniz varsa şelalenin döküldüğü gölde yüzerek unutulmaz bir deneyime imza atabilirsiniz.

Kamp ve piknik alanlarından faydalanarak da keyifli anlar geçirebilirsiniz. Tuvalet ve restoran gibi hizmetlerin bulunduğu bölgeye giriş ücretsizdir.

Küp Şelalesi Nerededir? Nasıl Gidilir?

Aladağ ilçe merkezine 37 kilometre mesafedeki Küp köyünde bulunan Küp Şelaleleri’ne herhangi bir toplu taşıma aracı bulunmuyor. Buraya özel aracınızda ulaşım sağlamanız gerekmektedir.

Küp Şelalesi Konaklama Seçenekleri

Küp Şelaleleri’ni ziyaret etmek için Adana’daki otel ve pansiyon seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Birbirinden güzel otelleri ve diğer konaklama seçeneklerini görmek için hemen tıklayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster