Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Adana Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi
  • Kültürel Geziler
  • Ekstrem Sporlar
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Deniz Mahsulleri

Doğal Güzelliklerin İçinde Tatil Fırsatı

Adana’nın güneyinde yer alan bu güzel belde, şehrin en şirin tatil beldelerinden biridir. Tarihi ve doğal güzellikleriyle keşfedilmeyi bekleyen bu belde, yaz tatillerini Adana’da geçirmek isteyenler için mükemmel adres.

Haziran ayından önce ve ağustos ayından sonra bu planı yapmanızı öneririz çünkü Adana’nın sıcakları malum.

Sessiz sakin bir kasabada hem deniz keyfi yapmak hem de yılın yorgunluğunu atmak için Yumurtalık’a gelebilir, diğer mevsimlerde ise bu beldeyi doğa tatili için tercih edebilirsiniz. Adanalılar’ın hafta sonu tatil kaçamağı yeri burasıdır.

Doğal lagünleri, tarihi eserleri ve pırıl pırıl deniziyle yerli yabancı herkesin ilgisini çekmektedir.

Yumurtalık Plajı

İlçe merkezine 500 metre mesafede yer alan Yumurtalık Plajı bu beldenin en meşhur plajıdır. İlçeden yürüyerek ulaşabileceğiniz 1 kilometre uzunluğundaki bu plaj 2015 yılında mavi bayrak almıştır.

Hem plajı hem de denizi incecik kumlarla kaplı olan Yumurtalık Plajı’nın suyu cam gibi pırıl pırıldır ve ılık olmasıyla bilinir.

Bir diğer halk plajı olan Karataş Plajı ise yine ilçeye oldukça yakın konumda bulunan ve içerisinde kamp alanlarının yer aldığı güzel bir plajdır.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Yumurtalık’ta Gezilecek Yerler

Yumurtalık Lagünü ve Milli Parkı, içerisinde onlarca farklı canlı türünün yaşadığı benzersiz bir doğal alandır. Özellikle kuş gözlemciliği yapmak için mükemmel adres olan lagün, göçmen kuşların uğrak noktasıdır.

Sazlıklar ve geniş düzlüklerden oluşan milli parkta deniz sularının oluşturduğu birbirinden güzel birçok göl de bu manzaraya eşlik ediyor.

Milli parkta yapacağınız bir doğa yürüyüşü ve şahit olacağınız birbirinden güzel manzaralar tüm yorgunluğunuzu silip atacak.

Atlas Kalesi olarak da bilinen Kız Kalesi, sahilden yüzme mesafesi uzaklıkta bulunan, Yumurtalık’ın en meşhur tarihi eserlerinden biridir.

Zamanında bürokratik işlemlerin yürütüldüğü bir gümrük merkezi olarak kullanılan kale İtalyan mimarisi örneklerinden biridir. Kız Kalesi’nden kıyı şeridinin tamamını izleme fırsatınız da bulunuyor.

MÖ 1. yüzyılda kurulan Ayas Antik Kenti’ni de mutlaka gezi listenize eklemenizi öneririz.

Yumurtalık Nerededir? Nasıl Gidilir?

Adana’ya 94 kilometre mesafede, güneyde yer alan Yumurtalık’a Adana Otogarından yarım saatte bir kalkan minibüslerle ulaşabilirsiniz.

Yumurtalık Otelleri

Konaklardan pansiyonlara Yumurtalık’ta her çeşit konaklama imkanını bulmanız çok kolay. Birbirinden güzel otelleri ve fırsatları görmek için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster