Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Kış Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Denizli Çardak Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Kış Sporları

Eşsiz Bir Manzarayla Kayak Keyfi

Son yılların en popüler kayak merkezlerinden biri olma yolunda ilerleyen Salda Kayak Merkezi Burdur’un ilk ve tek kayak merkezidir. Bu merkezin en önemli özelliği ise kış sporlarını meşhur Salda Gölü manzarasına karşı yapma imkanınız olmasıdır.

Özellikle Antalya, Denizli ve Burdur’dan günübirlik ziyaretçi ağırlayan kayak merkezi Burdur’un eşsiz doğası ve çamları arasında yer alan en keyifli kış turizmi merkezlerindendir.

Salda’da kar sezonu aralık ayında başlar ve nisan ayına kadar devam eder. 100 cm’e kadar uzanan kar kalınlığı ve kar kalitesi sebebiyle yalnızca amatörler için değil profesyonel sporcular için de oldukça elverişli bir tesistir.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

En kısası 500 metre, en uzunu ise 1600 metre uzunluğunda olan üç adet pisti ile her seviyeden kayakçıya uygun aktivite ortamı sağlamaktadır. 2079 metre yüksekliğe sahip olan bu eşsiz merkez, Türkiye’nin Maldivler’i olarak anılan turkuaz Salda Gölü’nü doyasıya seyretme fırsatı da sunuyor.

Ekonomik ve huzurlu bir tatil arayışında iseniz bu kayak merkezi tam size göre. Hem konaklamada hem de ekipman kiralamada Türkiye’nin diğer kış turizmi merkezlerinden daha uygun bütçelidir.

Salda Kayak Merkezi Nerededir? Nasıl Gidilir?

Burdur’un Yeşilova ilçesinde, Eşeler Yaylası üzerinde Tınaztepe adı verilen bölgede yer alan Salda Kayak Merkezi Burdur’a 77 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Burdur Otogarından Yeşilova minibüsleri ile kayak merkezine ulaşabilirsiniz.

Salda Kayak Merkezi’nde Otel ve Konaklama Seçenekleri

Hem kayak merkezinde hem de Salda Gölü civarında birbirinden güzel oteller ve pansiyonlar yer almaktadır. Bütçenize en uygun oteli seçmek ve fırsatları yakalamak için hemen tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster