Yayınlanma Tarihi:

Türkiye'de Kamp Yapılacak Yerler

Doğasever tatilcilerin vazgeçilmezi olan çadır ve karavan kampı tatili hem eğlenceli hem de son derece ekonomik bir tatil seçeneğidir. İster kamp alanlarında isterseniz de kimsesiz koylarda ve ormanlarda doğa ile baş başa dilediğiniz gibi tatil yapabilme fırsatı yakalamak için Türkiye’nin en iyi kamp alanları yazımızı inceleyin.

Cemil’in Yeri/Akdeniz Camping

Muğla-Sultaniye köyünde bulunan Köyceğiz Gölü’nün hemen yanında bulunan Cemil’in Yeri, Akdeniz Camping adıyla da anılan sessiz sakin bir kamp yeri arayanlar için mükemmel bir adrestir. Son derece salaş bir yer olan bu kamp alanı aslında bir restoranın bahçesi denebilecek kadar küçüktür.

Kaz Dağları Hızır Kamp

Türkiye’nin oksijen deposu olan Kaz Dağları’nda unutulmaz bir kamp tatili geçirmek isterseniz Hızır Camping tam size göre. Mehmet Alan köyünde bulunan bu kamp yeri, işletmesindeki leziz sebzelerle ve kamp alanının yanında akan buz gibi akan nehir ile tatilcileri büyülüyor.

Fethiye Babakamp

Taş ve bungalov evlerde kamp yapmaktan hoşlanıyorsanız Fethiye Karaağaç mevkiinde bulunan Babakamp orman içinde yer alan muhteşem bir kamp alanıdır. Kafe ve havuz gibi ortak kullanıma açık yerlerin bulunduğu kamp alanında yoga ve doğa yürüyüşü gibi etkinlikler de düzenlenmektedir.

Datça Aktur Kampı

Mavi bayraklı ve kumluk koylarda kamp yapmayı kim istemez? İster durgun ister dalgalı iki seçeneğinizin yan yana bulunduğu Aktur Kampı Büyük Koy ve Küçük Koy adındaki iki koyun yakınında yer alıyor.

Datça’nın en güzel kamp alanlarından olan Aktur Sakin bir kamp alanı olmasının yanı sıra bir o kadar da kentin içinde bulunuyor.

Marmaris Çubucak Orman Kampı

Ülkemizin en güzel denizlerinin bulunduğu Marmaris’te denizin ve ormanın iç içe bulunduğu muhteşem bir kamp alanı bulunuyor. Hem çadır hem de karavan kampı olan Çubucak Orman Kampı ihtiyacınız olan her türlü olanağı sağlıyor. Doğanın en güzel köşesinde unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.

Akbük Camping

Muğla Akbük’te bulunan Akbük Camping havuz gibi bir denizin kıyısında kamp yapmak isteyenler için muhteşem bir adrestir. Çam ağaçları altında sakin bir tatil geçirebilir, Akbük’ün eşsiz doğasına kendinizi bırakabilirsiniz.

Akyaka Azmakbaşı Camping

Çadır ve bungalovlarda konaklayabileceğiniz Azmakbaşı Kamping Akyaka’nın en güzel kamp alanlarından biridir. Deniz kıyısında bir kamp alanı değil ancak işletmesi son derecede titiz.

Cunda Ada Camping

Ada Camping Cunda’nın en güzel denizlerinden birinin yanı başında, milli parkın içinde yer alan eşsiz bir kamp alanıdır. Ahşap evler, çadırlar, karavanların yanı sıra karavanlardan odalara dönüştürülmüş alanlarda da tatilinizi geçirebilirsiniz.

Bolu Yedigöller Kamp Alanı

Tatilde maviden çok yeşile doymak isteyenler için büyüleyici bir atmosfer sunan Yedigöller Kamp Alanı eşsiz bir doğa harikasıdır.

Herhangi bir işletmenin bulunmadığı kamp alanında hayatınızın en unutulmaz tatilini geçirebilirsiniz. Detaylı bilgi için Yedigöller yazımızı okuyabilirsiniz.

Fethiye Kelebekler Vadisi

Türkiye’nin en meşhur tatil beldelerinden biri olan Fethiye’deki Kelebekler Vadisi’ni bilmeyen yoktur. Tekne turlarının uğrak noktası olan bu muhteşem vadide kamp yaparak tatilinizi doyasıya yaşayabilirsiniz.

Yalnızca denizyolu ile ulaşımın sağlandığı bu eşsiz alanın bir tarafı sarp kayalıklarken diğer tarafında ise turkuaz rengi deniz yer alıyor.

Keşan Gökçetepe Kamp Alanı

Az bilinen kamp alanlarından biri olan Gökçetepe Kamp Alanı Edirne’de yer alan, hem orman hem denizi kapsayan eşsiz bir lokasyondur. Gökçetepe Tabiat Parkı’nda, Saroz Körfezi’nin kıyısında yer alan bu kamp alanı büyük ilgi görüyor.

Akyaka Orman Kampı

Mavinin ve yeşilin bir arada olduğu Akyaka Orman Kampı, çam ağaçlarının huzurlu serinliği eşliğinde, muhteşem bir manzarayla doyasıya tatil yapabileceğiniz eşsiz bir kamp adresidir.

Akyaka’nın en güzel koylarına ve plajlarına yürüyerek gidebileceğiniz bu kamp alanının tuvalet ve duş imkanları da bulunmaktadır.

Foça Acar Camping

Denize sıfır konumuyla herkesin hayran olduğu Acar Camping, Foça’nın en iyi kamp alanları arasında gösteriliyor. Titiz işletmesinden ve kablosuz internet ağından da keyifle yararlanabileceğiniz bu kamp alanı tertemiz bir deniz sunuyor.

Urla Demircili Koyu

Son dönemlerin yükselen yıldızı olan Urla Demircili Koyu’nun denizi öylesine güzel ki burası zamanla bir kamp alanına dönüşmüş durumdadır.

Aslında bir yarımada olan Demircili Koyu’nda yer alan kamp alanları dışında kendinize uygun gördüğünüz herhangi bir noktada da çadırınızı kurabilirsiniz.

Alaçatı Delikli Koy

Delikli koy Çeşme’nin, hatta İzmir’in en meşhur plajlarından biridir. Pırıl pırıl bir denize sahip olan bu koyda herhangi bir kamp işletmesi bulunmuyor. Eğer tüm imkanlarınızı sağlarsanız bu plajda kamp yapmak eşsiz bir deneyim olur. Müzik yok, kafe yok, restoran yok. Yalnızca siz ve dalgaların sesleri.

Karaburun Dolungaz Koyu

İzmir’in her geçen gün popülerleşen tatil adreslerinden birisi olan Karaburun‘un en güzel koylarından biri olan Dolungaz Koyu kartpostalları aratmayan güzelliğe sahiptir.

Dolungaz Koyu’nda bulunan ücretli kamp alanından faydalanabileceğiniz gibi dilerseniz de sahile çadırınızı kurabilirsiniz.

2 kilometre uzaklıkta marketin bulunduğu Dolungaz Koyu denizin ve ormanın en güzel buluşma noktalarından biridir.