Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Kış Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Bursa Yenişehir Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Kış Sporları

Türkiye’nin En Büyük Kış Sporları Merkezi: Uludağ Kayak Merkezi’nde Tatil

Milli parkın da içerisinde olduğu alanda yer alan kayak merkezi her yıl binlerce ziyaretçinin kış eğlencesi merkezi oluyor. Snowboard, buz pateni, kar motoru, kızak ve ATV seçenekleri ile karın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Uludağ Otelleri

Uludağ Kayak Merkezi’nde onlarca konaklama tesisi bulunuyor. Kayak sporları için yeterli ekipmanınız yoksa burada kiralayabiliyor, hatta deneyiminiz yoksa eğitmen de tutabiliyorsunuz. Kamu veya özel tesislerden bütçenize ve beklentilerinize en uygun olanı seçmek için tıklayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Uludağ’a Ne Zaman Gidilir?

En sakin zamanlarında gitmek isterseniz Şubat Ayı’nın sonlarını tavsiye ederiz. Burada en keyifli şeylerden biri karların içinde sucuk ve şarap keyfi ve sabahları ise düz beyaz manzaraya karşı serpme kahvaltı yapmak. Kışın iş yoğunluğundan bunalıp kafa dinlemek ve eğlenmek için listenize yazmanız gereken ilk adres Uludağ Kayak Merkezi.

Bursa Uludağ Gezilecek Yerler

Uludağ’ı her ne kadar kar ve kayaktan ibaret bilsek de, dört mevsimin ayrı keyfi ve tesis seçeneği var. Muhteşem bir havası ve gezilecek birçok yeri olan Uludağ Yaylası harika bir manzara fırsatı da sunuyor. Uludağ Milli Parkı birçok hayvan ve bitki türünü tanıyabileceğiniz bir ortam. 

Uludağ Kayak Merkezi ve Milli Parkı Doğal Güzellikler

Çobankaya Yaylası’nın ise oldukça dik yamaçlı bir yapısı var. Burada harika şelaleler bulunuyor. Softaboğan ve Aras Şelaleleri yükseklikleriyle insanı büyüleyen yerlerin başında. Yerli ve yabancı dağcıların büyük ilgisini çeken Kilimli, Buzlu ve Aynalı buzul göllerine hayran kalacaksınız.

Uludağ’a gelip de Bursa şehrini gezmeden dönmek olmaz. Tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleriyle bu şehir sizlere güzel vakit geçirme garantisi vermektedir. Osmanlı’nın başkentlerinden olan bu şehir en azından bir hafta sonu vakit ayırmanızı hak ediyor. Bursa’da tatile dair aradığınız her şeyi burada bulabilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster