Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Yaz Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • Bursa Yenişehir Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Deniz Keyfi
  • Kültürel Geziler
Ne Yenir
Ne Yenir
  • Deniz Mahsulleri

Tarihle İç İçe Bir Yaz Tatili

Son dönemlerde popülerliği gittikçe artan bölge, Türkiye’nin en büyük şehirlerinden olan Bursa’ya bağlı şirin bir tatil ilçesidir.

Muhteşem doğası, tarihi yapıları ve keyifli denizleri ile kesinlikle huzurlu tatili arayanların adresidir. Marmara Deniz’ini ortaklaşa kullandığı İstanbul’a deniz yolu ile ulaşımı oldukça kolay olan bu ilçe özellikle hafta sonu kaçamakları için bire bir.

1700 yıllık tarihi geçmişe sahip olan bölge bugün hala Osmanlı ve Bizans dönemlerinden kalan dokularını korumakta, mimarilerin izlerini sürdürmektedir. Renkli evleri ve eski sokaklarıyla kendinizi tarih öncesi bir tatile hazırlayın.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster

Temiz denizleri ile ünlü bu şirin ilçenin en ünlü plajları; Kumkaya Halk Plajı, Burgaz Halk Plajı, Eşkel Plajı ve Eğerce sahilidir.

Daha çok kumluk ve sığ plajları tercih ediyorsanız Burgaz Halk Plajı tam size göre. Ancak daha derin ve taşlık sularda yüzmek isterseniz Kumkaya Plajı’na gitmelisiniz.

Mudanya’da Gezilecek Yerler

Mudanya’da neresi gezilir diye sorduğunuzda şüphesiz ilk duyacağınız tavsiye Girit Mahallesi olacaktır. Burası denize paralel uzanan caddelerden oluşan şirin mi şirin eski bir mahalledir.

18. yüzyıla ait etkileyici ahşap evleri İtalyan bir mimar tarafından yapılmış, döneminin izlerini en iyi şekilde taşıyan yapılardandır.

Türk tarihinde önemli bir yere sahip Mudanya Mütarekesi’nin imzalandığı ev günümüzde müze olarak hizmet vermektedir. Tatilinize eklemenizi tavsiye ederiz.

Mudanya’ya 11 kilometre uzaklıkta bulunan, şirin bir sahil kasabası olan Tirilye’ye ve arnavut kaldırımlarına hayran kalacaksınız. Osmanlı’dan önce Bizans’a ait olan ve sonrasında da eski bir Rum köyü olan bu güzel kasaba kiliseleri, manastırları ve meşhur kerpiç evleriyle bilinmektedir.

Tirilye’ye geldiğinizde mutlaka bir balık restoranında yemek yemenizi öneriyoruz.

Mudanya Nerededir? Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan arabalı vapur seferleri ile doğrudan Mudanya’ya ulaşabilir, eğer karayolu tercih edecekseniz de Bursa’ya geldikten sonra terminalden kalkan minibüslerle ortalama 40 dakikada gidebilirsiniz.

Mudanya Otelleri

Mudanya’da kimisi tarihi yapılardan oluşan birçok pansiyonun yanı sıra birbirinden güzel otelleri de kolaylıkla bulabilirsiniz. Bütçenize uygun birbirinden güzel otelleri incelemek için hemen tılayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster