Skip to content
Tatil Türü
Tatil Türü
  • Kış Tatili
Nasıl Gidilir
Nasıl Gidilir
  • GAP Havalimanı
Ne Yapılır
Ne Yapılır
  • Kış Sporları

Güneydoğu'nun Uludağ'ı

Son yıllarda popülerliği gün geçtikçe artan Karacadağ Kayak Merkezi; Şanlıurfa Siverek ilçesine 45 kilometre uzaklıkta ve Şanlıurfa ile Diyarbakır arasında yer almaktadır. Pek çok yönden büyük öneme sahiptir.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin tek doğal kayak merkezi olması kayak merkezine “Güneydoğu’nun Uludağ’ı” benzetmesinin yapılmasını sağlamıştır. 1919 metrelik rakımıyla bölgenin zirvesinde bulunmaktadır.

Kış mevsimi geldiğinde kar yağışının başlamasıyla birlikte özellikle yakın mesafeden çok sayıda turist çekerek mevsim boyunca sınırsız eğlence imkanı sunmaktadır. 700 metrelik pist uzunluğuna sahip kayak merkezi özellikle yeni başlayanlar için ideal eğime sahiptir.

Burada günlük kayak ve kızak kiralama seçenekleri mevcuttur. Aynı zamanda isteyenlere temel kayak eğitimi de verilmektedir.

Özellikle hafta sonları ziyaretçi akınına uğrayan bu merkezde kafeterya ve hizmet binaları ile her türlü ihtiyacınızı giderebilir, kendinizi karlara bırakarak pistin tadını çıkarabilirsiniz.

Güneydoğu’da kış turizmi denilince akla gelen ilk adres olan Karacadağ Kayak Merkezi özellikle Şanlıurfa, Diyarbakır, Adıyaman, Mardin ve Gaziantep gibi şehirlerden sporseverlerin ilk tercihi olmaktadır.

Bununla birlikte Güneydoğu Bölgesi dışında yaşayan ve kayak yapmak isteyen ziyaretçiler bu tesisi tercih etmeleri durumunda hem kayak yapma hem de bu yakın şehirlerde kültürel geziler yapma şansına sahip olacaklardır.

Karacadağ Kayak Merkezi’ne Ulaşım

Kayak merkezine ulaşan yollar belediye tarafından düzenli olarak temizlense de siz yine de aracınızda zincir bulundurmayı unutmayın. Özel aracınız yoksa üzülmeyin çünkü kayak merkezine günübirlik düzenlenen turlar ile de ulaşma imkanınız bulunuyor.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Otelleri Göster