Yayınlanma Tarihi:

2022 Resmi Tatiller Takvimi

Resmi tatiller özellikle kış ve sonbahar aylarında tatil planı yapmak için dört gözle beklediğimiz zamanlardır. Resmi tatillerde nerede tatil yapabiliriz diyorsanız sizler için en güzel kısa süreli tatil adreslerini bir araya getirdik. 2022 yılında resmi tatiller ne zaman bakalım.

1 Ocak 2022 Yılbaşı

Yeni yılın ilk tatiline hazır mısınız? Cumartesi gününe denk gelen 1 Ocak 2022 tarihi için birbirinden güzel kayak merkezlerini tercih edebilir, doğa ile iç içe olabileceğiniz birbirinden huzurlu göl kenarı tatillerini de deneyimleyebilirsiniz.

Uludağ Kayak Merkezi, Kartalkaya Kayak Merkezi, Palandöken Kayak Merkezi gibi Türkiye’nin tüm kış tatili adreslerini incelemek için hemen tıklayın.

23 Nisan 2022 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız olan 23 Nisan Cumartesi gününe denk geliyor. Havaların biraz daha ısınmış olduğu Nisan ayında 2 günlük bir doğa tatili planlayabilirsiniz.

Doğanın yeni yeni uyanmaya başladığı 23 Nisan tarihinde değerlendirebileceğiniz birbirinden güzel doğa tatili seçenekleri için hemen tıklayın.

1 Mayıs 2022 İşçi Bayramı

İşçi Bayramı 2022 yılında Pazar gününe denk gelmektedir. Dilerseniz tüm hafta sonu dilerseniz de büyük kentlere yakın günübirlik tatiller planlayabilirsiniz. İstanbul’a yakın tatil yerlerini incelemek için hemen tıklayın.

Ankara’ya yakın tatil yerlerini incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

2-4 Mayıs Ramazan Bayramı

Arefesi 1 Mayıs Pazar gününe denk gelen Ramazan Bayramı, Pazartesi, Salı, Çarşamba günlerine denk gelmektedir. Sevdiklerinizle veya tek başınıza güzel bir tatil yapmak için bu 4 günü şehirden uzaklaşıp yeni yerler keşfetmek için değerlendirebilirsiniz.

19 Mayıs 2022 Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Havaların iyice ısınmaya başladığı 19 Mayıs gününde Perşembe’ye denk gelen bu tatili günübirlik bir deniz tatili ile değerlendirebilir, sezonun ilk denizini deneyimleyebilirsiniz.

19 Mayıs resmi tatili için nereye gidebilirim diyorsanız size en yakın yaz tatili seçeneklerini incelemek için hemen tıklayın.

9 Temmuz 2022 Kurban Bayramı

Yılın en uzun resmi tatillerinden biri olan Kurban Bayramı 2022 yılında 9 Temmuz’da başlayıp 12 Temmuz’da son buluyor.

Cumartesi’den Salı’ya kadar süren Kurban Bayramı tatiline Cumartesi’yi de dahil ederek, yarım gün olan arefesini ise fırsatınız varsa tam güne tamamlayarak 5 güne çıkarabilirsiniz.

Siz de yaz mevsiminin tadını çıkarmak isterseniz hemen birbirinden güzel yaz tatili adreslerimizi incelemek için tıklayın.

 

30 Ağustos 2022 Zafer Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı bu yıl Salı gününe denk geliyor. Yaşadığınız şehre yakın konumda bulunan ve daha önce keşfetmediğiniz yerleri keşfetmek, günübirlik deniz keyfi yapmak isterseniz bu tatili değerlendirebilirsiniz.

 

Günübirlik Tatil Seçenekleri

Resmi tatiller gibi kısa dönemli ama size soluk aldıracak aralarda en popüler tatil çeşidi günübirlik tatillerdir ve tatilin denk düştüğü mevsime göre ekstrem sporlar deneyebilirsiniz. Yamaç paraşütü, dağ bisikleti, kaya tırmanışı, tüplü dalış, rüzgar sörfü ya da doğa yürüyüşü.

Dilediğiniz aktiviteyi seçerek tatilinizin uzunluğuna göre size en uygun adresleri sitemizden inceleyerek unutulmaz bir eğlence yaşayabilirsiniz.

Eğer şehirden ve kalabalıklardan uzaklaşmak istiyorsanız Abant Gölü, Kaz Dağları, Gölyazı, Rize yaylaları, Şirince gibi benzersiz adresleri tercih edebilirsiniz. Yaklaşan festivallere göz atarak yöresel eğlencelere de tanıklık edebileceğiniz unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.