Yayınlanma Tarihi:

Kurban Bayramı Ne Zaman ve Kaç Gün Tatil?

2022 yılında Kurban Bayramı 9-12 Temmuz tarihlerine denk gelmektedir. Alınan karar sonrası tatilin 9 güne çıkmasıyla bu süre 9-17 Temmuz olarak çalışanlar için tatile dönen bir bayram olmuştur.

9 güne çıkarılan bayram tatili yaz aylarına denk gelmişken bunu bir fırsata çevirmek ister misiniz?

Dilerseniz deniz keyfi yapabileceğiniz, dilerseniz de doğanın büyüleyici bilinmezliklerini keşfedebileceğiniz bir tatili hemen kolayca planlayabilirsiniz.

Eğer bu 9 günlük tatilin bir kısmını da antik kent ve ören yerlerini gezerek geçirmek isterseniz sizin için pek çok seçeneği sıraladık.

Sitemizin tatil arama bölümünde istediğiniz filtreleri seçerek tam da hayalini kurduğunuz tatile başlayabilirsiniz. Aynı zamanda filtre bölümünde yapmak istediğiniz aktiviteyi işaretleyerek en ekonomik ve kolay sürede planlayabilir, rotalarınızı oluştururken her türlü ayrıntıyı ve koşulları tek seçebilirsiniz.

Tatilinizi daha keyifli hale getirmek ve yeni maceralar yaşamak için ekstrem sporları da gezi programınıza ekleyebilirsiniz. Tüplü dalıştan yamaç paraşütüne, raftingten bungee-jumping’e pek çok macera sporunun bulunduğu zengin arama filtremizi kullanarak tatil yapmak istediğiniz yerlerde bulunan aktiviteleri de hemen öğrenebilirsiniz.

Kurban Bayramı’nda Gidilecek Yerler

Kurban Bayramı’nda Akyaka’da çadır kampı yapabilir, İzmir’de tatil yapılacak yerleri keşfederek keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Tatilden beklentiniz huzur ve sessizlik ise Türkiye’nin ilk Cittaslow kenti olan Seferihisar’ın Sığacık beldesi tam size göre.

Eğer yeni plajlar ve koylarda yüzmek isterseniz de Akdeniz’in en güzel plajları veya Muğla’nın en güzel plajları yazımızı okuyarak kendinize bir keşif rotası oluşturabilirsiniz.

Temmuz ayına denk gelen kurban bayramı tatilinde yeni yerler keşfetmek ve Türkiye’nin doğal güzelliklerini gezmek isterseniz Güzelcehisar Lav Sütunları, Girlevik Şelalesi, Meke Gölü ve Yenice Ormanları gibi birbirinden görkemli doğal güzellikleri ziyaret edebilir, bu doğal güzelliklere en yakın konumda bulunan otellere sitemizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bayram tatilini ekstrem sporları denemek için bir fırsat olarak değerlendirebilir, Türkiye’nin en iyi dalış noktalarını inceleyerek gideceğiniz tatil beldesindeki tüplü dalış imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Deniz keyfinin yanı sıra sualtı dünyasının büyüleyici yanlarını keşfederek unutulmaz bir tatile imza atabilirsiniz.

Sizler için ulaşımı kolay olan, büyükşehirlere yakın tatil yerlerini incelemek isterseniz İstanbul’a yakın tatil yerleri, Ankara’ya yakın tatil yerleri ve Eskişehir’e yakın tatil yerleri yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Kurban Bayramı’nda gidilebilecek tatil yerleri ve tatil tarihlerine dair bilgileri sizler için derledik. Haydi hemen tatilinizi planlamaya başlayın.