Yayınlanma Tarihi:

Muğla’nın En Güzel Plajları

Türkiye’nin en güzel plajlarının bulunduğu Muğla’nın en güzel plajları ve koyları tanımaya ne dersiniz? Muğla’nın en güzel koyları ve Muğla’nın az bilinen plajlarını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Muğla Otelleri

Turunç Halk Plajı

Turkuaz denizin ve yemyeşil ağaçların bir arada bulunduğu eşsiz Turunç Plajı, Muğla’nın mavi bayraklı plajlarından biridir. Turunç Halk Plajı aynı zamanda Turunç’un su sporları adresidir.

Akyarlar Plajı

Tertemiz berraklıktaki sularıyla mavi bayrak almaya hak kazanmış Bodrum Plajları’ndan biri de Akyarlar Plajı’dır. Altın sarısı kumlardan oluşan Akyarlar Plajı Muğla’da denize girilecek en temiz yerler arasında bulunuyor.

Kabak Koyu

Huzur arayanlar için en güzel adreslerden biri olan Kabak Koyu, yemyeşil ağaçlarla kaplı büyüleyici bir sahil. Aynı zamanda bir kamp alanı olan Kabak Koyu Fethiye’nin cennet köşelerinden biridir.

Ölüdeniz

Maviliğiyle büyüleyen Ölüdeniz, Muğla’nın en güzel plajları arasında yer alıyor.

Aynı zamanda bir yamaç paraşütü merkezi olan Fethiye’nin turkuaz rengiyle ünlü olan plajı Ölüdeniz’i mutlaka görmelisiniz. Oldukça sığ ve sakin olan Ölüdeniz sularında denizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Sedir Adası

Kleopatra Plajı olarak da bilinen efsanevi Sedir Adası, namı herkesçe bilinen bir plajdır. Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın büyük aşk yaşadığı ada olarak bilinen Sedir Adası, taşımanın yasak olduğu kumlarıyla meşhurdur.

Fethiye’nin en büyüleyici plajlarından olan Sedir Adası sizlere havuzu andıran bir deniz keyfi sunuyor.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Muğla Otelleri

Palamutbükü

Palamutbükü Plajı doğal güzelliklerle çevrili upuzun bir plajdır.

Mis gibi kokan badem ağaçları eşliğinde tertemiz sularda yüzmenin tadına varamayacağınız Palamutbükü Plajı yalnızca Datça Yarımadası’nın değil ülkemizin en güzel plajlarından biridir.

Cennet Koyu

Güzelliğiyle görenleri büyüleyen Cennet Koyu Bodrum’un en güzel koyları arasında geliyor. Yeşillikler içinde gizli bir cenneti andıran Cennet Koyu’nun masmavi sularına hayran kalacaksınız.

Karaincir Plajı

Kızgın kumlardan serin sulara atlamanın hayalini kuranlar için doğru tercih olan Karaincir Plajı Bodrum’un en serin denizlerinden biridir. Bodrum’a 45 kilometre mesafede bulunan Karaincir Plajı’nda denize doyamayacaksınız.

Belcekız Plajı

Gerçekliğini sorgulatacak kadar mükemmel rengiyle ünlü olan Belcekız Plajı derin ve genellikle dalgalı bir denizdir. Yemyeşil ağaçları sırtınıza alıp Fethiye’nin muhteşem havası eşliğinde deniz keyfi yapabilir, dilerseniz yamaç paraşütü de deneyimleyebilirsiniz.

Gemiler Koyu

Gemiler Adası olarak da bilinen Gemiler Koyu, Fethiye’de yer alan ve az bilinen koylardan biridir. Muhteşem bir yürüyüş alanı ve manzara da sunan bu adada Bizans ve Roma Dönemlerine ait kalıntıları da görme fırsatınız bulunuyor.

Gemiler Adası’na 1 kilometre mesafede bulunan Gemiler Koyu berrak sularıyla tatilcileri büyülüyor.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Muğla Otelleri