Yayınlanma Tarihi:

Antalya'nın En Güzel Plajları ve Koyları

Akdeniz’in hatta Türkiye’nin en popüler turizm merkezi olan Antalya birbirinden güzel doğal güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Antalya’nın en güzel koylarını ve Antalya’nın en güzel plajlarını görmeye hazır mısınız? Birbirinden güzel denizleri ve sıcak havasıyla sizleri bekliyor.

Kaputaş Plajı

Antalya’nın, Akdeniz Bölgesi’nin ve hatta tüm Türkiye’nin en göz alıcı plajlarından biri olan Kaputaş Plajı, Kaş’da bulunan büyüleyici bir plajdır.

Turkuaz rengine hayran kalacağınız bu plaj ismini kıyısı olduğu Kaputaş Kanyonu’ndan almaktadır. Mavi bayraklı bir sit alanı olan Kaputaş Plajı beyaza yakın renkteki çakıl taşlarıyla görenleri büyülüyor.

Olimpos Plajı

Olimpos dağlarının siper olduğu efsanevi Olimpos Plajı, caretta carettaların ender bulunan yaşam bölgelerinden biridir.

Olimpos Antik Kenti’nden geçerek girebileceğiniz deniz ılık sudan ve hafif çakıllı bir sahilden oluşmaktadır. Şezlong ve şemsiye imkanlarının olmadığı Olimpos Plajı’nda doğa ile iç içe huzurlu bir deniz keyfi geçirebilirsiniz.

Kleopatra Plajı

2 kilometrelik plajıyla Alanya’nın en ünlü plajı olan Kleopatra Plajı efsanelere konu olmuş güzel bir plajdır.

Rivayete göre Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın sevgilisi ile yüzdüğü Kleopatra Plajı, Alanya’nın en ünlü doğal güzelliklerinden biri olan Damlataş Mağarası’nın bulunduğu noktadan başlıyor. İnce kumlardan oluşan sahili ve berrak sularıyla sizlerine kendine hayran bırakacak.

Adrasan Plajı

2 kilometrelik uzun bir kumsala sahip olan Adrasan Plajı Çıralı’da bulunan en güzel plajlardan biridir. Çam ağaçlarıyla çevrili bir koy olan Adrasan aynı zamanda bir tüplü dalış noktasıdır.

Şemsiye ve şezlong kiralama fırsatınızın da bulunduğu Adrasan’ın tertemiz sularında unutulmaz bir deniz keyfi yaşayabilirsiniz.

Konyaaltı Plajı

Türkiye’nin en uzun plajlarından biri olan Konyaaltı Plajı Antalya’nın en güzel plajları arasında yer almaktadır. Şehir merkezinde bulunan Konyaaltı Plajı ani derinleşen ve taşlık bir plajdır.

Turkuaz rengiyle tatilcileri büyüleyen Konyaaltı Plajı’na hayran kalacaksınız. Hemen yakınında bulunan yürüyüş ve bisiklet yolunda keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Phaselis Plajı

Türkiye’nin en büyüleyici plajlarından biri olan Phaselis Plajı, Phaselis Antik Kenti’nde bulunan irili ufaklı üç koydan meydana geliyor.

Kuzey, Güney ve Merkez Liman olarak adlandırılan bu üç koy ağaçlık alanların kıyısında bulunan benzersiz koylardır. En çok tercih edilen koy, kum ve çakıl karışımı kumsalı ile Merkez Liman’dır.

Lara Halk Plajı

Lara Halk Plajı Antalya’nın mavi bayraklı plajlarından biridir. Turkuaz rengindeki pırıl pırıl denizi ve ince kumluk yapısı ile tatilcilerin hayran kaldığı Lara Plajı Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde bulunuyor.

Mermerli Plajı

Kaleiçi’de bulunan Mermerli Plajı Antalya’nın en yoğun ilgi gören plajlarından biridir. Küçük bir körfez içinde yer alan plaj mavi bayraklı ve son derece durgun bir denizdir.

Şirin bir bölge olan Kaleiçi’ndeki bu plajda denizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Kiriş Koyu

Devasa bir kayalığın yamacında bulunan Kiriş Koyu adeta görsel bir şölen. Antalya’nın en güzel dalış noktalarından da biridir.

Kekova

Batık bir antik kentin kalıntıları üzerinde yüzme deneyimini yaşamak isterseniz Kekova Plajı’nı mutlaka görmelisiniz. Büyüleyici Kekova sularının berraklığına hayran kalacaksınız.

Korsan Koyu

İki kayalık arasında bir vadiyi anımsatan Korsan Koyu kelimenin tam anlamıyla bakir bir koy. Ulaşım için özel aracın şart olduğu Korsan Koyu tertemiz ve dalgasız deniziyle insanları büyülüyor.

Sahilde bir de mağaranın bulunduğu bu koy kampçıların da gözdesi olmuştur.