Yayınlanma Tarihi:

Türkiye'deki En İyi Kayak Merkezleri

Kış aylarında iş temposunun en yoğun olduğu günlerde küçük bir haftasonu kaçamağı veya uzun uzadıya bir tatile ihtiyaç mı duyuyorsunuz? Tatile çıkmak için yazı beklemek zorunda değilsiniz. Soğuk havayı ve kar yağışını fırsata çevirmek istiyorsanız zirvelere kulak vermeniz yeterli.

Kış sporları denince aklınıza yalnızca kayak gelmesin. ATV turları, snowboard, kızak ve hava durumuna bağlı olarak yapılan yamaç paraşütü ve doğa yürüyüşü gibi aktiviteler de kış sporları arasında yer alıyor.

İster amatör ister profesyonel seviyede sporcu olun, kayak merkezlerinin tamamında kendinize uygun pist ve aktivite seçenekleri bulabileceksiniz. Milli parkların içinde yer alan kayak merkezlerinde ise vahşi hayvan ve kuş gözlemciliği bile yapabilirsiniz.

Listemizdeki kayak merkezlerinin bir özelliği de yalnızca kış aylarında değil, ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde de tatil adresinize eklenebilecek yerler olmasıdır. Siz de şehre yükseklerden bakmak, bembeyaz sabahlara uyanmanın arzusu içerisindeyseniz hemen listemize göz atın.

Kar kalitesinden tesis altyapısına kadar inceleyebileceğiniz, Türkiye’nin en popüler kayak merkezlerini sizler için bir araya getirdik.

Birbirinden ünlü kış turizmi merkezlerine, aktivite türlerine, ulaşım bilgilerine ve doğrudan otel rezervasyonu fırsatlarına kadar her şeyi Tatilyerleri.com’da bulacaksınız.

Uludağ Kayak Merkezi

2543 metrelik zirve yüksekliğine sahip Uludağ Kayak Merkezi Türkiye’nin her yerinden binlerce ziyaretçi ağırlıyor. Kayağın yanı sıra snowboard ve kar motoru gibi birçok aktivite fırsatı sizleri bekliyor.

Uludağ Kayak Merkezine Nerededir?

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde bulunan Uludağ Milli Parkı’ndaki Uludağ Kayak Merkezi, Türkiye’nin şüphesiz en bilinen kış tatili adreslerinin başında gelmektedir.

Uludağ Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Bursa merkezden teleferik ile veya Bursa Otogarından kalkan otobüslerle kayak merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu merkez hakkında daha detaylı bilgi için Uludağ Kayak Merkezi yazımızı hemen inceleyebilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Uludağ Otelleri

Erciyes Kayak Merkezi

Türkiye’deki kayak merkezleri arasında bütçeye en uygun kış tatili adreslerinden biri olan Erciyes Kayak Merkezi’nde zirve yüksekliği 2000 metre civarındadır. Kasım’da başlayıp Mayıs’a dek süren karı ve manzarasıyla ünlü kayak merkezinde tam otuz bir adet pist bulunuyor.

Erciyes Kayak Merkezi Nerededir?

Kayseri’nin Erciyes ilçesinde bulunan kayak merkezi, Kayseri şehir merkezine 20 dakika mesafede yer almaktadır. Kolay ulaşımı sebebiyle avantajlı bir konumda yer alması sebebiyle de sık tercih edilen bir adrestir.

Erciyes Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Şehir içinden kalkan servisler ile ulaşım sağlayabileceğiniz bu merkezde konaklama için dağ otellerini veya şehir içinde bulunan pansiyon ve otelleri konaklama için tercih edebilirsiniz. Kayak merkezi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Erciyes Kayak Merkezi hakkındaki yazımızı hemen inceleyebilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Erciyes Otelleri

Palandöken Kayak Merkezi

New York Times’ın Dünyanın En İyi Kayak Merkezi listesine 18. Sıradan giren Palandöken Kayak Merkezi 2011 yılında Universiad Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmıştır.

Palandöken Kayak Merkezi Nerededir?

Erzurum’un Palandöken İlçesinde bulunan merkezdeki çok sayıda telesiyej ile birbirinden etkileyici manzaraların tadını çıkarırken 3176 metre yüksekliğe kadar ulaşabilirsiniz.

Palandöken Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Erzurum Otogarına 20 dakika mesafede bulunan bu merkeze ulaşımın detayları ve daha fazlası için Palandöken Kayak Merkezi yazımıza hemen tıklayınız.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Palandöken Otelleri

Kartalkaya Kayak Merkezi

Üç metreye kadar ulaşan kar kalınlığı ve on üç adet pisti ile yakın ilçeler başta olmak üzere Türkiye’nin birçok bölgesinden tatilci ağırlayan Kartalkaya Kayak Merkezi sizlere unutulmaz bir kış tatili imkanı sunuyor.

Kartalkaya Kayak Merkezi Nerededir?

Bolu merkezine 40 kilometre uzaklıkta bulunan, dev çam ağaçları arasındaki Kartalkaya Kayak Merkezi’nde her seviyeye uygun pistler ve eğitim imkanları bulunuyor.

Kartalkaya Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Bolu Otogarından kalkan minibüs ve taksilerle ulaşım sağlayabileceğiniz kayak merkezi, Bolu’nun dillere destan doğasını en güzel şekilde yaşayabileceğiniz adreslerden biridir. Kartalkaya Kayak Merkezi yazımızı hemen inceleyerek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Kartalkaya Otelleri

Kartepe Kayak Merkezi

Eşsiz bir göl manzarası ve dağ havası ile tatilcileri büyüleyen Kartepe Kayak Merkezi, 1700 metre yüksekliği ile Marmara Bölgesi’nin en yüksek üçüncü zirvesidir.

Kartepe Kayak Merkezi Nerededir?

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde bulunan kayak merkezi, Sapanca Gölü ile İzmit Körfezi arasında konumlanmış olup eşsiz bir manzaraya sunmaktadır.

Kartepe Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Kocaeli’ye 9 km mesafede bulunan Kartepe Kayak Merkezi’ne Kocaeli Otogarından minibüs ve servislerle ulaşım sağlayabileceğiniz gibi İstanbul’dan da düzenli olarak tur otobüsleri kalkmaktadır. Daha fazla bilgi edinmek isterseniz Kartepe Kayak Merkezi yazımızı hemen okuyabilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Kartepe Otelleri

Ilgaz Kayak Merkezi

Göknar ağaçları arasında hem heyecan dolu hem de huzurlu bir kış tatili için 2850 metre yükseklikteki Ilgaz Kayak Merkezi en doğru adreslerden biridir.

Ilgaz Kayak Merkezi Nerededir?

Konum itibariyle Çankırı ve Kastamonu arasında yer alan Ilgaz Kayak Merkezi, Çankırı’nın Ilgaz ilçesinde bulunmaktadır. Aralık ayından Mart ayına kadar kar sporlarına elverişli bir iklime sahiptir.

Ilgaz Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Ulaşım seçeneklerine ve daha fazlasına Ilgaz Kayak Merkezi yazımızdan hemen ulaşabilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Ilgaz Otelleri

Saklıkent Kayak Merkezi

Akdeniz Bölgesi’nde ender bulunan kayak merkezlerinden biri olan Saklıkent Kayak Merkezi, snowboarddan kar motoruna kadar birçok kar aktivitesi fırsatı sunuyor.

Saklıkent Kayak Merkezi Nerededir?

Antalya’nın Korkuteli ilçesinde bulunan bu kayak merkezi, Toroslar’ın zirvesine, 2547 metreye kadar uzanan yüksekliğe kurulmuş bir kış sporları kompleksidir.

Saklıkent Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Antalya merkezine 35 kilometre uzaklıkta yer alan, şehirden kalkan servislerle ulaşabileceğiniz bu kayak merkezinde kar seviyesinin en elverişli olduğu dönem Ocak ayıdır. Daha fazla aktivite ve konum bilgisi için Saklıkent Kayak Merkezi yazımıza hemen inceleyiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Antalya Otelleri

Davraz Kayak Merkezi

Çam, sedir ve ardıç ağaçlarıyla dolu, bol oksijenli bir kış tatili imkanı sunan Davraz Kayak Merkezi’ne Eğirdir Gölü’nün büyüleyici manzarası eşlik ediyor.

Davraz Kayak Merkezi Nerededir?

Isparta’da bulunan kayak merkezi tam on dört adet pist ve beş adet telesiyej düzeneği ile 1995 yılından beri hizmet vermektedir.

Davraz Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Yol tarifi, ulaşım imkanları gibi bilgiler ve daha fazlası için Davraz Kayak Merkezi yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Isparta Otelleri

Akdağ Kayak Merkezi

Akdağ Kayak Merkezi’nde, Ladik Gölü ve Ovası’nın görkemli manzarasıyla büyüleneceğiniz bir kış tatili sizleri bekliyor.

Akdağ Kayak Merkezi Nerededir?

Samsun’un Ladik ilçesinde bulunan kayak merkezinde 2062 metre yüksekliğe dek uzanan zirvelerden kendinizi muhteşem bir beyaz yolculuğa bırakmanın keyfine doyamayacaksınız.

Akdağ Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Ulaşım seçeneklerine ve kayak merkezi hakkında detaylı bilgiye Akdağ Kayak Merkezi yazımızdan ulaşabilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Ladik Otelleri

Abalı Kayak Merkezi

Artos Dağları’nın zirvesine kurulan Abalı Kayak Merkezi kış mevsiminin en güzel fırsatlarını sizlere sunuyor. Kar sporlarına eşlik eden muhteşem Van Gölü manzarası ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor.

Abalı Kayak Merkezi Nerededir?

Telesiyej ile 2430 metre yüksekliğe kadar çıkabileceğiniz Abalı Kayak Merkezi, Van’ın Gevaş ilçesinde yer almaktadır.

Abalı Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Abalı Kayak Merkezi yazımıza tıklayarak kayak merkezine ulaşım bilgilerini ve daha fazlasını öğrenebilirsiniz.

 

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Van Otelleri

Zigana Kayak Merkezi

150 cm’i bulan kar kalınlığı ile kış sporlarının en güzel adreslerinden biri olan Zigana Kayak Merkezi sizlere Karadeniz’in zirvelerinde Everest hissi yaşatacak.

Zigana Kayak Merkezi Nerededir?

Trabzon’un Gümüşhane ilçesinde yer alan tesisinin büyük çoğunluğu yemyeşil muhteşem ormanlardan oluşuyor.

Zigana Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Bu kayak merkezi hakkında daha fazla bilgi ve yol tarifi için Zigana Kayak Merkezi yazımızı hemen okuyabilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Trabzon Otelleri

Kop Dağı Kayak Merkezi

Eğlence anlayışınıza ve deneyiminize göre ayrılmış on farklı pisti bulunan Kop Dağı Kayak Merkezi, 3000 metre yükseklikteki zirveleri ile eşsiz bir kış tatili fırsatı sunuyor.

Kop Dağı Kayak Merkezi Nerede?

Hem Erzurum hem Bitlis’te yer alan kayak merkezi Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgelerinin kesişiminde bulunuyor.

Kop Dağı Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Bayburt’tan yarım saat, Erzurum’dan ise bir saat süren kayak merkezine ulaşım, özel araç ve tur otobüsleriyle yapılmaktadır. Kop Dağı Kayak Merkezi yazımızı inceleyerek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Erzurum Otelleri

Nemrut Kayak Merkezi

Avrupa Seçkin Destinasyonu’nun Mükemmeliyet Ödülü’ne sahip bir kış sporları merkezi olan Nemrut Kayak Merkezi nefes kesen manzarası ile tatilcileri kendine hayran bırakıyor.

Nemrut Kayak Merkezi Nerededir?

Nemrut Gölü ve Van Gölü’nün büyüleyici görüntüsü eşliğinde kayak yapabileceğiniz Nemrut Kayak Merkezi Bitlis’in Tatvan ilçesinde bulunuyor.

Nemrut Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Nemrut Kayak Merkezi yazımıza tıklayarak ulaşım ve konaklama seçeneklerine ulaşabilir, kayak merkezi hakkında daha detaylı açıklamaları okuyabilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Tatvan Otelleri

Bozdağ Kayak Merkezi

Yaz tatillerinin vazgeçilmez adresi İzmir’de unutulmaz bir kış tatiline de var mısınız? ‘Ege’nin Uludağ’ı’ olarak bilinen Bozdağ Kayak Merkezi’nde her seviyeye uygun üç farklı pist bulunuyor.

Bozdağ Kayak Merkezi Nerededir?

İzmir’in ödemiş ilçesinde bulunan Bozdağ Kayak Merkezi’nde her şubat düzenlenen dağcılık festivali ile tırmanış ve kamp gibi aktivitelerle tatilinizi renklendirebilirsiniz.

Bozdağ Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Bozdağ Kayak Merkezi yazımıza hemen tıklayarak ulaşım ve konaklama seçenekleri gibi bilgileri daha detaylı okuyabilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Ödemiş Otelleri

Merga Bütan Kayak Merkezi

Buzul nehirleri, gölleri ve dereleri ile sizlere unutulmaz bir kış tatili fırsatı sunan Merga Bütan Kayak Merkezi, yılın yarısı karlı kalabilme özelliği ile Türkiye’de kış turizminin öncü adreslerinden biridir.

Merga Bütan Kayak Merkezi

Hakkari’de merkezi bir konumda yer alan bu kış sporları merkezi kar kalınlığı ve kalitesi ile Avrupalı kayak merkezleri ile yarışıyor.

Merga Bütan Kayak Merkezi

Şehir merkezine 12 km mesafede yer alan merkez hakkında daha fazla bilgi almak için Merga Bütan Kayak Merkezi yazımızı hemen okuyabilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Hakkari Otelleri

Elmadağ Kayak Merkezi

Başkent’in ilk ve tek kayak merkezi olan Elmadağ Kayak Merkezi, ziyaretçilere dört mevsim tatil fırsatı sunuyor.

Elmadağ Kayak Merkezi Nerededir?

Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Elmadağ Kayak Merkezi’nde her seviyeye uygun spor alanları sayesinde, şehrin göbeğinde unutulmaz bir tatil yaşayacaksanız.

Elmadağ Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Elmadağ Kayak Merkezi yazımıza hemen tıklayarak ulaşım seçeneklerini ve daha fazlasını öğrenebilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Elmadağ Otelleri

Atabarı Kayak Merkezi

Hem tarihi güzellikleriyle hem de spor alanları ve konaklama imkanlarıyla dört dörtlük bir tatil merkezi olan Atabarı Kayak Merkezi’de snowtrack ve kar motoru gibi aktiviteler ile kış tatilinin tadını çıkaracaksınız.

Atabarı Kayak Merkezi Nerededir?

Artvin merkeze oldukça yakın konumdaki Ballıüzüm köyünde yer alan Atabarı Kayak Merkezi’nde Maral Şelalesi ve Kafkasör Yaylası gibi doğal güzellikleri de görebileceksiniz.

Atabarı Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Atabarı Kayak Merkezi yazımızdan ulaşım ve konaklama hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Artvin Otelleri

Haserek Kayak Merkezi

Yılın altı ayı kar tutması ile ünlü bir kayak merkezi olan Haserek Kayak Merkezi, 178.000 hektarlık alana kurulu eşsiz bir kış sporları kompleksidir.

Haserek Kayak Merkezi Nerededir?

Bingöl şehir merkezinde bulunan kayak merkezi özellikle haftasonu ve yarıyıl tatili dönemlerinde oldukça yoğun ilgi görüyor.

Haserek Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Haserek Kayak Merkezi yazımıza tıklayarak kayak merkezi hakkında daha detaylı bilgi alabilir, ulaşım seçeneklerini öğrenebilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Bingöl Otelleri

Hazarbaba Kayak Merkezi

2347 metre yüksekliği ile kış turizminin vazgeçilmez adreslerinden olan Hazarbaba Kayak Merkezi, sekiz adet zorluk derecesindeki pistleriyle sporseverlere unutulmaz bir tatil yaşatıyor.

Hazarbaba Kayak Merkezi Nerededir?

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde bulunan Hazarbaba Kayak Merkezi, yalnızca kış aylarının değil tüm mevsimlerin vazgeçilmez bir doğa aktiviteleri alanıdır.

Hazarbaba Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Hazarbaba Kayak Merkezi yazımızı hemen okuyarak hem ulaşımla hem de aktivite seçenekleriyle ilgili daha detaylı bilgi edinin.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Elazığ Otelleri

Yıldız Dağı Kayak Merkezi

Tesis altyapısı ve kar kalitesi ile kış sporlarının vazgeçilmez adresi olan Yıldız Dağı Kayak Merkezi’nde buz pateni ve snowboardun yanı sıra, Yıldız Gölü’nde jet ski ve dalış gibi su sporları fırsatınız da bulunuyor.

Yıldız Dağı Kayak Merkezi Nerededir?

Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde yer alan Yıldız Dağı Kayak Merkezi’nde yalnızca yetişkinler değil çocuklar için de ayrı aktivite alanları bulunuyor.

Yıldız Dağı Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Yıldız Dağı Kayak Merkezi yazımıza hemen tıklayarak kayak merkezi hakkında tesis ve ulaşım bilgilerini daha detaylı şekilde okuyabilirsiniz.

otelz.com Hemen rezervasyon yap! Yıldızeli Otelleri